Dobry zasięg i wysoka prędkość to coś, co dobry router musi oferować. Producent modelu TP-Link Archer C6 przekonuje, że w tym przypadku nie ma z tym problemu.
Jaki router wybrać do domu, by nie narzekać na szybkość Internetu oraz stabilność połączenia, a równocześnie nie musieć wydawać zbyt dużo pieniędzy? Firma TP-Link zdaje się odpowiadać: Archer C6. Jakich używa argumentów?
TP-Link Archer C6 to router, który niedawno zastąpił w sklepach popularny model C2. Pozwala on na korzystanie z łączności WiFi w standardzie 802.11ac i oferuje transfery dochodzące do 1200 Mb/s – 300 Mb/s można osiągnąć w paśmie 2,4 GHz, a 867 Mb/s – w 5 GHz.
Bardzo istotna jest zastosowana w tym routerze technologia MU-MIMO 2x2 – wykorzystanie więcej niż jednego połączenia sprawia, że wydajność sieci bezprzewodowej oferowanej przez Archer C6 jest zwiększona.
Pozytywny wpływ na zasięg mają natomiast cztery anteny zewnętrzne towarzyszące jednej wewnętrznej. Nie bez znaczenia jest to, że producent wykorzystał technologię kształtowania wiązki (beamforming), czyli nic innego jak optymalizację nadawania sygnału – ten może być precyzyjnie nakierowany na urządzenia odbiorcze.
Oczywiście router TP-Link Archer C6 pozwala także na nawiązywanie łączności przewodowej. W tym celu został wyposażony w cztery gigabitowe porty LAN. Producent zwraca również uwagę na prostą konfigurację z wykorzystaniem interfejsu WWW lub mobilnej aplikacji Tether.
Specyfikacja routera TP-Link Archer C6:
- Porty WAN: 1 x 10/100/1000 Mb/s
- Porty LAN: 4 x 10/100/1000 Mb/s
- Standard WiFi: IEEE 802.11ac (AC1200)
- Pasma i prędkości: 2,4 GHz (do 300 Mb/s) + 5 GHz (do 867 Mb/s)
- Anteny: 1 wewnętrzna, 4 zewnętrzne
- Wymiary: 230 x 144 x 35 mm
- Szyfrowanie: 64/128-bit WEP, WPA, WPA2, WPA-PSK, WPA2-PSK
- Inne zabezpieczenia i funkcje: statyczny i dynamiczny adres IP, PPPoE, PPTP, L2TP, kontrola dostępu, zarządzanie lokalne i zdalne, Port Triggering, UpnP, DMZ, DynDNS, NO-IP, kontrola rodzicielska,biała i czarna lista, anty-DoS, SPI Firewall, wiązanie adresów IP i MAC
Router jest już dostępny w sklepach internetowych i stacjonarnych. Jego cena wynosi około 160 złotych.
Źródło: TP-Link
Komentarze
14Czy każde urządzenie obsługujące 802.11ac skorzysta z technologii kształtowania wiązki (beamforming)?
czyli po staremu
"Technologia MU-MIMO 2x2 zapewnia możliwość łączenia się z dwoma urządzeniami jednocześnie, dwukrotnie zwiększając wydajność routera..." ?????
WTF ?
C2 jednak ma więcej bajerów