Polacy z Vixa Boards stworzyli elektryczną deskorolkę, która może zapewniać mnóstwo świetnej zabawy w terenie i równie dobrze sprawdzać się w mieście. Na Indiegogo trwa zbiórka, w ramach której można sobie zamówić takie cacko.
Rozpędza się do 67 km/h i bez problemu pokonuje wzniesienia o kącie 45 stopni, a do tego jest całkiem skrętna. Oto Vixa – elektryczna deskorolka z Polski.
Już powyższe informacje robią wrażenie, a na tym nie kończy się lista atutów, jakie wymieniają twórcy. Znajdują się na niej również: 5,5-kilowatowy napęd, zasięg 40 km i zaledwie dwugodzinne ładowanie, wodoodporność oraz 9-calowe koła, które mają sprawiać, że deska nie odmówi współpracy nawet na nierównym terenie.
Tylko spójrzcie na nią:
Jest z nią tylko jeden problem – naprawdę sporo kosztuje. Aby otrzymać swój egzemplarz, należy wesprzeć twórców w zbiórce na Indiegogo kwotą minimum 1999 dolarów. Być może to właśnie dlatego, jak dotąd nikt się na to nie zdecydował. Autorzy ze Śremu nie przestają jednak wierzyć w swój projekt i liczą, że uda się zebrać 100 000 dolarów (czyli sprzedać 50 takich pojazdów) – został miesiąc.
Życzymy jednak powodzenia i trzymamy kciuki – bo raz, że jest to projekt z Polski, a dwa: naprawdę imponujący. Deskorolka może dawać sporo frajdy w terenie, a (dzięki specjalnemu trybowi) powinna sprawdzić się też podczas poruszania się po mieście. Niestety bariera cenowa może okazać się nie do przeskoczenia.
Źródło: Vixa Boards, Indiegogo
Komentarze
14Niestety trochę to drogie....
Więc pozostają jakieś leśne, górskie ścieżki a z tą prędkością to ryzyko że jak ktoś straci równowagę i się wywróci to zostanie kaleką gwarantowane!
Ogólnie nie dopuściłbym nawet tej ''deskorolki'' do sprzedaży na terenie kraju!!!
Co do komentarzy o wielkiej baterii - duża moc nie musi oznaczać od razu gigantycznej baterii. Dla przykładu posiadam wkrętarkę akumulatorową której moment obrotowy to 130Nm - to wartość porównywalna z przeciętnym silnikiem benzynowym o pojemności 1.2-1.4l, można tym pracować cały dzień bez przemęczania ręki, a 5Ah akumulator trzyma kilka-kilkanaście godzin ciągłej pracy ze zmiennym obciążeniem.