Oficjalny start usługi streamingowej.
Serwisy oferujące strumieniowe słuchanie muzyki cieszą się coraz większym zainteresowaniem, dzięki czemu konkurencja nie tylko rośnie, ale i robi wszystko co w jej mocy, aby dać użytkownikom coś więcej. Swój sposób znalazła usługa Wimp, który w wersji HiFi daje dostęp do muzyki w najwyższej jakości.
Właśnie wystartowało Wimp HiFi – usługa streamingowa, w której odtwarzana muzyka oferowana jest w bezstratnych formatach FLAC i ALAC mających gwarantować studyjną jakość utworów. – „Niezależnie od miejsca w którym słuchasz muzyki, zawsze chcemy oferować Ci najlepszą możliwą jakość dźwięku. Muzyka Twoich ulubionych artystów, zawsze powinna brzmieć tak jak tego chcieli. Muzyka jest najważniejsza” – powiedział Pål Bråtelund, Product Developer Audio w Wimp Music.
W bibliotece Wimp znajdują się aż 23 miliony utworów będących reprezentantami różnorodnych gatunków. Dużym plusem usługi jest też kompatybilność z wszystkimi najważniejszymi platformami – komputerami osobistymi z systemami Windows i Mac oraz urządzeniami mobilnymi z Androidem, iOS i Windows Phone, jak również usługami Sonos, Bluesound i Airplay.
Chcąc pokazać jak duże znaczenie ma bezstratna jakość serwis Wimp opublikował poniższy filmik:
Osoby, które wcześniej już zgłaszały chęć sprawdzenia usługi otrzymają taką możliwość. Wersja testowa jest zupełnie darmowa, a po upływie 30 dni należy anulować usługę – w innym wypadku naliczane będą standardowe opłaty. Cena abonamentu Wimp HiFi to z kolei 39,99 zł miesięcznie. Ci, którzy na miesięczny test się nie załapali mogą skorzystać z 24-godzinnej wersji próbnej.
Źródło: Wimp
Komentarze
16taka mała literówka
Takie AAC VBR@320 jest niemal identyczne w spektrogramie jak FLAC, nosi drobne cięcia powyżej ~21kHz.
Sam osobiście preferuje format bezstratny żeby nie było, ale różnice miedzy AAC@320 a FLAC są nie do wychwycenia.
Swoją drogą ciekawe kiedy polepszy się jakość dźwięku na YouTube. Obecnie to z tego co pamiętam 192kbps @ MP3 lub coś podobnego. Google wprowadza jakieś popierdółki w rodzaju 3D, a nie zadba o podstawowe sprawy.
http://oi60.tinypic.com/28srfrr.jpg