Eric Traut, jeden z inżynierów, tworzących Windows 7, pokazał na specjalnie przygotowanej konferencji zaczątki nowego jądra systemu. Ma ono być mocno odchudzone i bliższe idei niewielkiego, szybkiego kernela, niż dużego, monolitycznego tworu, który jądro Windows zaczyna pod pewnymi aspektami coraz bardziej przypominać. Eric Traut przedstawił bardzo wczesną wersję systemu opartego na nowym kernelu. Działał w trybie tekstowym, a do uruchomienia prostego, testowego serwera WWW wystarczyło mu poniżej 8 MB pamięci operacyjnej. Konferencję można zobaczyć tutaj.
Jądro to podstawa każdego systemu operacyjnego. Jeśli będzie niewielkie, szybkie i dobrze zaprojektowane, może w przyszłości sprawić, że Windows 7 będzie sprawniejsze i mniej ociężałe od Visty – choć cały problem jest znacznie bardziej skomplikowany i nie ogranicza się wyłącznie do kernela.
Windows 7 ma ukazać się na rynku w okolicach 2010 roku, być małą rewolucją i zawierać wiele technologii, których Microsoft nie zdążył zawrzeć w obecnej edycji systemu. Miejmy nadzieję, że nie skończy się na rozdmuchanej i wolniej działającej wersji Visty.
Komentarze
0Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!