Microsoft traktuje wielordzeniowość bardzo poważnie. Windows 7 będzie obsługiwał do 256 rdzeni.
Debiutujący 22 października Windows 7 zaoferuje wiele przydatnych funkcji. Wśród nowości znajdziemy m.in. lepsze wykorzystywanie procesorów wielordzeniowych. Wojna na gigaherce powoli się kończy - Intel i AMD zaczynają rywalizować na ilość rdzeni, w dodatku najbardziej wydajnych rdzeni.
Microsoft podchodzi do wielordzeniowości z wielkim entuzjazmem i Windows 7 ma czerpać garściami z takich procesorów. Najnowszy system ma obsługiwać do 256 rdzeni, w przeciwieństwie do 64 obsługiwanych przez Vistę. Jon DeVaan, wiceprezes oddziału Microsoft Windows Core Operating System, informuje że taka zmiana jest trudna do wdrożenia, ale wykonalna. Nas interesuje jednak coś innego: czy obsługa większej ilości rdzeni coś zmieni dla zwykłego użytkownika?
Okazuje się, że tak. Wprowadzone ulepszenia poprawią także wydajność standardowych procesorów, oferujących od 2 do 4 rdzeni. Będzie to możliwe dzięki usprawnień dla pamięci cache i równoważeniu obciążenia. Najnowsze aplikacje do Windows będą mogły oferować lepszą wydajność w systemie Windows 7. Mają trafić na rynek w przyszłym roku.
Microsoft poważnie podchodzi do obsługi wielordzeniowości w Windows 7 i chce zapewnić wyższą wydajność. Zmiany zobaczymy wtedy, gdy developerzy zaczną używać Visual Studio 2010, pakietu oferującego znacząco udoskonalone narzędzia do wykorzystywania możliwości procesorów wielordzeniowych.
Źródło: DailyTech.com
Komentarze
21a Windows XP ile rdzeni może obsłużyć??
Mentalray+cinema4d pokazały, ze seven jest w tyle za xp x64. Koniec kropka wersja RTM, cięzko mi wierzyć, że wprowadzili tak duże zmiany w systemie.
Inna rzecz to gry/ i inne rzeczy... tak ten system jest pod tym względem lepiej zooptymalizowany, a może gry lepiej przystosowane do visty/seven.
Marketingowy bełkot i tyle. MS może zrobić narzędzie dla procesorów 4,3 rdzeniowych by przyśpieszyć działąnie aplikacjai 1 rdzeniowych. Jest taki pomysł, by 1 rdzeń analizował kod i zarządzał odpowiednio kodem tak by oba rdzenie były wykorzystane. ALe MS nie wymyślił NICZEGO od tak dawna.
Linux najładniejszy system operacyjny
Mac naj bardziej przyjazny system operacyjny-> najwydajniejszy dla człowieka...
Windows? Każda kolejna wersja zakopuje najbardziej potrzebne opcje utrudnia wszystko. Wygląda lepiej, ale co z tego jak obniża się jego funkcjonalność. Gdyby nie znakomita wydajność podstawowych aplikacji+gry ehh. Albo gdyby Steave Jobs x lat temu podpisał umowę z IBMem, MS wogóle by nie powstał.