ASRock wprowadził do swojej oferty płytę główną X58 Extreme6 przeznaczoną dla wymagających użytkowników, która wspiera najnowsze technologie. Tym samym firma znana kiedyś głównie z produkcji "tańszych" komponentów potwierdza uzasadnione aspiracje do segmentu hi-end.
Warto przeczytać: | |
|
ASRock X58 Extreme6 przeznaczony jest pod topowe procesory Intel Core i7 z podstawką LGA 1366. Płytę wyposażono w mostek X58 (północny) i ICH10R (południowy). Płytę wyróżnia aż sześć portów SATA III 6 Gb/s obok sześciu tradycyjnych SATA II 3 Gb/s, sześć portów USB 3.0 oraz obsługa procesorów sześciordzeniowych. Cztery porty USB 3.0 znalazły się na tylnym panelu płyty głównej, a pozostałe dwa są przeznaczone do wyprowadzenia na przedni panel obudowy (oczywiście obudowa musi oferować taką możliwość). Do tego, jakby było mało „szóstek”, na płycie znajdziemy sześć slotów pamięci DDR3, które obsłużą pamięci do 2000 MHz w trybie trzykanałowym.
X58 Extreme6 wyposażono w trzy złącza PCI-Express x16 (z obsługą NVIDIA SLI i ATI CrossFire), dwa PCI-Express x1 oraz dwa zwykłe PCI. Oprócz wspomnianych portów USB 3.0, na tylnym panelu znalazły się także: dwa porty PS/2, przycisk do restartowania BIOSu bez otwierania obudowy, wyjścia 8-kanałowej karty dźwiękowej wraz z optycznym i koncentrycznym złączem S/PDIF, gigabitowa karta sieciowa, dwa „zwykłe” porty USB 2.0, FireWire oraz eSATA.
Aby jeszcze bardziej podkreślić charakter płyty, na czarnym laminacie umieszczono wyświetlacz diagnostyczny, przyciski POWER i RESET oraz dodatkowe otwory pozwalające na instalację systemu chłodzenia przeznaczonego dla podstawki LGA 775 - technologia Combo Cooler Option. Uwagę przykuwa także pokaźny system chłodzenia komponentów na płycie głównej, komponujący się z atrakcyjnymi biało-niebieskimi barwami slotów pamięci i kart rozszerzeń.
Źródło: ocworkbench.com
Polecamy artykuły: | ||
Programy dla pasjonatów fotografii cyfrowej | 100 najlepszych gier XX wieku cz. 3 | Sztuczki i porady do Windows 7 na lepszą pracę |
Komentarze
19Wydajność i możliwości to nie wszystko
Ciekawe co z parametrami jeśli tak jak kiedyś to podziękuje ASR nigdy nie trzymał jak pisało w manualu zawsze spore odchyły od norm, mam nadzieje ze się poprawili a jeśli tak to i cena pewnie będzie wyższa pożyjemy zobaczymy.
No niewiem czy taki pokaźny, powiedziałbym że raczej skromny.
Mimo wszystko, Asrockowi bym nie wierzył, to tak jakby kupować kartę graficzną Palita, albo płytę ECS :P (tak, wiem, stare stereotypy... ale jak komuś wybuchły kondensatory po tygodniu używania karty i to nie podkręconej, to Palita nie dotknie :P)