Smartfony

Xiaomi już nie potrzebuje ludzi. W nowej fabryce smartfony produkują roboty

przeczytasz w 2 min.

Firma Xiaomi otworzyła w pełni automatyczną fabrykę smartfonów. Zakład pozwala produkować 10 mln telefonów rocznie, a do tego nie potrzebuje żadnego człowieka.

Automatyzacja produkcji znacząco zwiększa efektywność procesów wytwórczych, redukując jednocześnie koszty i minimalizując liczbę błędów ludzkich. Dzięki zaawansowanym technologiom, takim jak robotyka i sztuczna inteligencja, możliwe jest wytwarzanie produktów o wyższej jakości w krótszym czasie.

Nowa fabryka smartfonów Xiaomi

Doskonale wie o tym firma Xiaomi, która otworzyła fabrykę Xiaomi Smart Factory. Zakład ma powierzchnię ponad 80 tys. metrów kwadratowych i znajduje się w dzielnicy Changping na północno-wschodnich obrzeżach Pekinu. Inwestycja kosztowała 2,4 mld juanów (czyli przeszło 1,2 mld zł). 

Jak opisuje serwis TechSpot, fabryka została wyposażona w 11 linii produkcyjnych, które będą mogły bez przerwy 24 godziny 7 dni w tygodniu składać najnowsze modele smartfonów (w tym topowe modele MIX Fold 4 i MIX Flip). Rocznie ma powstawać tutaj 10 mln telefonów, co oznacza, że jeden telefon zjeżdża z linii produkcyjnej co jakieś 3 sekundy (!).

Fabryka bez ludzi

Fabryka nie potrzebuje do działania żadnego człowieka, ale proces produkcji jest kontrolowany przez kilku pracowników. 

Nowa fabryka jest całkowicie automatyczna, a komputerowy system Xiaomi Hyper IMP (Intelligent Manufacturing Platform) zarządza wszystkimi procesami - od zakupu surowców, po dostawę gotowych smartfonów. Gdyby tego było mało, sztuczna inteligencja pozwala na identyfikację i rozwiązywanie problemów, które mogą pojawić się podczas produkcji. AI odpowiada też za proces optymalizacji produkcji. 

Automatyzacja produkcji nie powinna nas dziwić, ale nowa fabryka Xiaomi pokazuje nowy trend w branży. Kto wie, może w przyszłości tak będą wyglądać wszystkie fabryki sprzętu.

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    paankracyki
    5
    To co robią Chińczycy to jest nic. 1,2 mld zł za wpełni zautomatyzowaną fabrykę naszpikowaną najnowocześniejszym sprzętem? Wybudowaną pewnie w ile... w rok? My budujemy od 10 lat fabrykę samochodu elektrycznego za 5 mld, gdzie zatrudnienie ma znaleźć ponad 2000 osób (zgaduję, że nie będą to jedynie osoby nadzorujące roboty?). Nie no serio Chińczycy... z czym do ludzi :)
    • avatar
      studionti
      0
      To w takim razie od dziś niech ich smartfony kupuje AI.
      • avatar
        piomiq
        0
        "Zakład pozwala produkować 10 mln telefonów rocznie, a do tego nie potrzebuje żadnego człowieka. "
        Znaczy maszyny się serwisują same? A może inne roboty serwisują te maszyny? Produkcją też pewnie zrządza inny robot/komputer?
        Nie, chwila.
        "Fabryka nie potrzebuje do działania żadnego człowieka, ale proces produkcji jest kontrolowany przez kilku pracowników. "
        Ahh, nie potrzebuje ale jednak potrzebuje. To jak to jest drogi autorze? rzeczywiście "nie potrzebuje żadnego człowieka. ", bo z tego co piszesz to jednak potrzebuje, i niestety MIJASZ SIĘ Z PRAWDĄ.
        Czego to się nie robi dla clickbajtu?
        • avatar
          Felipesku
          0
          Czyli telefony powinny być tanie.

          Witaj!

          Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
          Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

          Połącz konto już teraz.

          Zaloguj przez 1Login