Z9 Neo Plus to jedna z bogatszych obudów w ofercie producenta - wyróżnia się nowoczesną stylistyką i dobrym chłodzeniem podzespołów.
Zalman wprowadził do sprzedaży obudowę Z9 Neo Plus, która zapewnia dobre możliwości chłodzenia podzespołów i wyróżnia się efektownym wzornictwem. Nowa propozycja powinna więc zainteresować głównie graczy i entuzjastów.
Z9 Neo Plus występuje w dwóch wersjach kolorystycznych: srebrnej i białej. W obydwóch przypadkach boczną ściankę stanowi przezroczyste okno z akrylu, a całość uzupełniają wentylatory z podświetleniem LED (niebieskim lub białym).
Zewnętrzne zatoki schowano za uchylanymi drzwiczkami (zostały one wyłożone matą wyciszającą). U góry znajduje się panel I/O, na którym ulokowano po dwa porty USB 2.0 i USB 3.0, złącze audio dla słuchawek i mikrofonu, a także przyciski power i reset.
Wewnątrz zmieści się płyta główna formatu ATX, a także siedem kart rozszerzeń o długości do 400 mm. Producent udostępnił też dwie zewnętrzne zatoki 5,25 cala, a także po dwie wewnętrzne 3,5 i 2,5 cala (te pierwsze z beznarzędziowym systemem montażu).
Na procesorze zmieści się chłodzenie o wysokości do 160 mm, a oprócz tego zamontowano pięć 120-milimetrowych wentylatorów z podświetleniem LED. Ponadto zastosowano filtry przeciwkurzowe (na przednim panelu i pod zasilaczem).
Specyfikacja obudowy Zalman Z9 Neo Plus:
- typ: Midi Tower
- obsługiwane płyty główne: mini-ITX, mATX, ATX
- panel I/O: 2x audio, 2x USB 2.0, 2x USB 3.0
- miejsca dla kart rozszerzeń: 7x 400 mm
- zatoki zewnętrzne: 2x 5,25"
- zatoki wewnętrzne: 2x 2,5", 2x 2,5/3,5"
- maks. wys. coolera CPU: 160 mm
- miejsca na wentylatory:
- przód: 2x 120/140 mm
- góra: 2x 120 mm
- tył: 1x 120 mm
- wentylatory w zestawie:
- przód: 2x 120 mm LED
- góra: 2x 120 mm LED
- tył: 1x 120 mm LED
- wymiary: 205 x 490 x 482 mm
Z9 Neo Plus kosztuje około 435 złotych. Myślicie, że znajdzie swoich zwolenników?
Źródło: Zalman
Komentarze
7Mało miejsca na dyski - po 2 każdego rodzaju no lekka przesada. W starej Z3 był już regulator na 2 wentylatory - tutaj żadnego nie widzę.
Robią obudowę z oknem na całą powierzchnie panelu roboczego co sugeruje aby obudowa nie stała pod biurkiem lecz na nim, przy czym portu na przednim a raczej górnym panelu chyba nie przemyślane - wkładanie pendrive czy dysku na usb na ślepo.
Według mnie i cena i obudowa trochę nie przemyślane.
Już phanteks Enthoo pro m jest bardziej przemyślany i dużo tańszy - gdzie różnice można wyrównać wentylatorami.
Tak glosnych wiatrakow jakie byly firmowo, to nie mialem nawet w starej blaszanej no-nejmowej budzie sprzed 20 lat...
Do tego nieprzemyslana konstrukcja - huczy to wszystko niczym startujacy odrzutowiec.... Po wylaczeniu 2 bocznych wiatrakow oraz wymianie 3 pozostalych na wolnoobrotowe, regulowane z plyty - jest w miare znosnie, ale i tak daleko do chociazby NZXT...