Kieszeń na dysk HDD/SSD 2,5" Zalman ZM-VE400 z panelem dotykowym i szyfrowaniem danych
Zabezpiecz swój dysk
Na rynku pojawił się Zalman ZM-VE400 – aluminiowa kieszeń na dysk twardy z panelem dotykowym i wbudowanymi, przydatnymi funkcjami (w tym możliwością szyfrowania danych).
Zalman ZM-VE400 to kieszeń kompatybilna z dyskami twardymi HDD i SSD 2,5”. Z komputerem łączy się ona poprzez interfejs USB w wersji 3.0 w trybie Plug & Play. Jedną z jej najważniejszych cech jest możliwość zaszyfrowania dysku kluczem AES 256-bit, dzięki znajdującej się na przednim panelu kieszeni dotykowej klawiatury numerycznej. Poza tym zastosowaniem służy ona też do sterowania urządzeniem.
Urządzenie może też pełnić rolę dysku wirtualnego – odczytuje obrazy .iso, dzięki czemu może częściowo zastąpić napęd optyczny. Rozwiązanie to umożliwiać ma bezproblemową instalację na komputerze gier i oprogramowania magazynowego na zewnętrznym dysku twardym.
Poza szyfrowaniem AES 256-bit producent wyposażył kieszeń w dwie inne funkcje ważne dla bezpieczeństwa danych. S.M.A.R.T. monitoruje podstawowe parametry kondycji dysku i w razie wystąpienia błędów informuje o zagrożeniu. Safety Removal natomiast zabezpiecza przed uszkodzeniem danych, w wyniku ewentualnego przypadkowego odłączenia kieszeni podczas pracy dysku.
Specyfikacja:
Kieszeń Zalman ZM-VE400 jest już dostępna na polskim rynku. Jej sugerowana cena wynosi 219 złotych. Nabywca może wybierać spomiędzy dwóch wersji kolorystycznych – czarnej i srebrnej.
Źródło: Zalman
Komentarze
9Jezeli klawiaturka jest tylko numeryczna to ciekawe jak ktos zapamieta 20 cyfrowe haslo? Pewnie przyklei karteczke z cyframi do dysku :)
Jezeli mozna strzalkami wybierac kazda z liter alfabetu to wpisywanie 20+ znakow nie bedzie nalezalo do komfortowych rzeczy.
szybkości transferów interfejsów USB sa dobrze opisane
np. USB 1.1 ma 12 Mbit/s (1,5 MB/s)
Dane podane przy transferze są źle napisane, bo nie sądzę, żeby ktoś miał na myśli, że maksymalny transfer danych dla m.in. USB 1.1, to 12 megabitów. Chodzi pewnie o 12 megabajtów, a więc zapis powinien wyglądać 12 MB/s. Taki szczegół, no ale jednak. ;)