FSP Group, wiodący producent zasilaczy na świecie, mający już na swoim koncie 235 konstrukcji o wysokiej sprawności z certyfikatami 80 PLUS, wprowadził do swojej oferty produkt o najwyższej jak dotąd sprawności, potwierdzonej certyfikatem 80 PLUS PLATINIUM.
Warto przeczytać: | |
FSP Group pokonał poziomem sprawności swojego produktu o oznaczeniu FSP450-60PTM wszystkie pozostałe znane i renomowane marki, z Antec'iem, Corsair'em, Enermax'em i Tagan'em na czele. Przyznany zasilaczowi o mocy 450 W certyfikat 80 PLUS PLATINIUM potwierdza jego wysoką wydajność. Sprawność zasilacza wynosi 90,79% przy jednej czwartej pełnego obciążenia, 93,19% przy wykorzystaniu połowy zasobów oraz 91,89% przy maksymalnym obciążeniu.
Warto wspomnieć, że certyfikat został potwierdzony dla napięcia zasilającego 115 V, a nie 230 V, które wykorzystuje się w Polsce. Na pocieszenie należy dodać, że także większość pozostałych zasilaczy ma wystawiany certyfikat na nieobowiązującym w Polsce napięciu zasilania 115 V. Dla porównania certyfikat 80 PLUS GOLD (którym mogą się co najwyżej poszczycić inne firmy), potwierdza sprawność 88% pod obciążeniem w jednej czwartej, 92% przy obciążeniu w połowie oraz 88% przy maksymalnym obciążeniu.
Zasilacz jest zgodny z normą ATX 12V w wersji 2.3 oraz zabezpieczeniami OVP, OCP, SCP, OTP, OPP, UVP. Jeszcze nie wiadomo kiedy trafi do sklepów, ani w jakiej cenie będzie dostępny, ponieważ dopiero w lipcu zakończyły się badania odnośnie jego sprawności.
Źródło: techpowerup.com, fsp-power.ru
Polecamy artykuły: | ||
Programy dla pasjonatów fotografii cyfrowej | 100 najlepszych gier XX wieku cz. 3 | Sztuczki i porady do Windows 7 na lepszą pracę |
Komentarze
12* - nie dotyczy naszych dziewczyn/żon/kochanek itp.
Żartowałem...
Wyglądają jak wyglądają, ale cichutkie i niezawodne.
Potężny wentylator - tutaj nie widać, zasilacz na nim leży, jest praktycznie niesłyszalny.
Super zasilacze jeśli ktoś nie tuninguje PC-ta a'la 126p z pod remizy.
Wtedy należy szukać czegoś z diodami, światełkami, w siedmiu kolorach, itd.
błąd nr 2: "Na pocieszenie należy dodać, że także większość pozostałych zasilaczy" - nie większość, tylko >wszystkie< pozostałe (mowa o zasilaczach do PCtów)
błąd nr 3: "Jeszcze nie wiadomo kiedy trafi do sklepów, ani w jakiej cenie będzie dostępny" - ten zasilacz nigdy nie trafi do sklepów, nie wiem skąd wzieliście takie info że miałby trafić. To zwykły prototyp wyprodukowany w ilości 1 szt., będzie jeszcze 10 razy przerabiany, FSP po drodze dostanie z 5 takich "pustych" certyfikatów zanim coś wrzuci do sprzedaży.