Pliki: Dropbox 1.4.8 i 1.5.4 experimental - pobierz aplikację i umieszczaj pliki w chmurze (download)
Dropbox wirtualny dysk internetowy
Dropbox to darmowa aplikacja napisana w Pythonie dzięki której szybko udostępnisz i zsynchronizujesz dane między dwoma lub większą ilością komputerów. W nowej stabilnej wersji 1.4.8 wprowadzono obsługę języka koreańskiego, zaktualizowano różne brakujące tłumaczenia, w systemie Mac OS X naprawiono importowanie plików większych niż 2 GB.
Ulepszono działanie funkcji "nigdy z tego urządzenia" w systemie Windows. Naprawiono problem powodujący nieskończoną synchronizację w przypadku długich ścieżek plików.
Naprawiono importowanie zdjęć z aparatów fotograficznych, telefonów i kart pamięci. Ulepszono funkcję wysyłania i pobieranie plików.
Natomiast w eksperymentalnej wersji 1.5.4 dodano poprawną obsługę systemu Apple Mac OS X 10.8 Mountain Lion.
Usunięto problem powodujący awarię funkcji synchronizacji, naprawiono błąd powodujący fałszywe konflikty w rzadkich przypadkach przy przesyłaniu materiałów z kamery.
Wyeliminowano błąd powodujący wyświetlanie powiadomień desktopowych, podczas przeglądania udostępnionego folderu aplikacji.
Wprowadzono Paranoid, aby zapobiec tworzeniu plików poza strukturami Dropboxa. Od teraz aby zainstalować dodatkowe paczki językowe w Linuksie należy użyć PackageKit zamiast Synaptic.
Pobierz: | Rozmiar pliku: 13-21 MB |
Jeśli korzystasz z dwóch komputerów i męczy Cię konieczność ciągłego przenoszenia, synchronizowania danych, to Dropbox jest programem, który może Cię zainteresować. Jeśli chcesz szybko udostępnić dowolne pliki tak aby były dostępne dla dwóch i więcej komputerów, to również możesz w ciemno instalować tę aplikację.
Dropbox dostępny jest w wersji darmowej - konto do synchronizacji i wymiany plików o pojemności 2 GB. Jeśli ta pojemność nam nie wystarczy, to możemy skusić się na wersję płatną - większe konto.
Ogromną zaletą aplikacji jest jej multiplatformowość - aplikacja dostępna dla systemów Windows, Mac, Linux, a także dla takich urządzeń jak iPady, iPhone'y, czy smartfony.
Dodatkowe informacje o tym jak zainstalować aplikację i jak z niej korzystać znajdziecie w artykule: 20 porad na lepszą pracę z komputerem.
Więcej plików:
Źródło: Dropbox
Komentarze
7Po pierwsze, łatwo (tzn. bez dodatkowego wysiłku) można przechowywać kopię każdego używanego pliku.
Po drugie, w zeszłym semestrze realizowałem projekt zespołowy i muszę przyznać, że taka mini-chmura to kapitalne rozwiązanie. Bardzo proste w obsłudze - nikt nie protestował, że "nie działa" albo "nie potrafi skonfigurować". Ponadto, w przeciwieństwie do repozytoriów, można w sensowny sposób trzymać tam pliki multimedialne, np. wykresy, schematy. Polecam.
Dostaniesz 500 MB przestrzeni za darmo!