Obudowa zasilacza została zabezpieczony plombą, a jej zerwanie jest równoznaczne z utratą gwarancji - nie polecamy więc jej otwierać (również z uwagi na bezpieczeństwo). Czytelnicy nieznający i nieinteresujący się elektroniką mogą ominąć ten rozdział.
Zasilacz Chieftec Power Smart GPS-650C został zaprojektowany przez firmę Channel Well Technology – tą samą platformę znajdziemy m.in. w modelach Enermax Revolution X't II 650 W i Thermaltake Smart DPS G 650 W.
Wnętrz zasilacza zostało zaprojektowane pod kątem optymalnego przepływu powietrza. Elementy elektroniczne nie są gęsto upakowane, a jakość wykonania stoi na dobrym poziomie (aczkolwiek można było się lepiej postarać, bo na awersie laminatu widać sporo nieprzyciętych elementów przewlekanych).
Chłodzenie
Wentylacją komponentów zajmuje się 140-milimetrowy wentylator Dongguan Honghua Electronic Technology HA1425M12S-Z z łożyskiem ślizgowym. Prędkość obrotowa „śmigiełka” jest regulowana w zależności od obciążenia jednostki, ale nawet pod mocnym obciążeniem cechował się on wysoką kultury pracy. Nie mamy się tu do czego przyczepić.
Strona pierwotna
Strona pierwotna obejmuje dwa filtry, które mają za zadanie odfiltrować zakłócenia z sieci – dwa kondensatory ceramiczne typu Y i jeden poliestrowo-metalizowany typu X przymocowano do gniazda sieciowego, natomiast reszta elementów znajduje się na głównym laminacie. Oczywiście jest też bezpiecznik.
Nieco dalej umieszczono warystor, który chroni jednostkę przed przepięciami z sieci oraz mostek prostowniczy (został on przymocowany do głównego radiatora, więc nie byliśmy w stanie odczytać jego oznaczenia). Nie zabrakło też termistora.
Za główny kondensator odpowiada firma CapXon – jest to model z serii LP, który charakteryzuje się napięciem 400 V, pojemnością 330 µF i jest certyfikowany do pracy w temperaturze do 85 stopni Celsjusza. Szkoda, bo spodziewaliśmy się elementu z wyższej półki.
Na aktywny układ PFC składa się dioda Rohm Semiconductor SCS206AG i dwa tranzystory GP28S50G. Za kontrolę odpowiada układ Champion CM6502S (umieszczono go na odwrocie głównego PCB).
Z kolei za przełączanie odpowiadają dwa tranzystory Champion CMS6024. Kontroler PWM to Champion CM6901 (umieszczono go na pionowej płytce drukowanej). Obok transformatorów umieszczono też scalak Power Intergrations TNY-177PN.
Strona wtórna
Zasilacz korzysta z projektu DC-DC, co powinno przełożyć się na lepszą regulację napięć wyjściowych. Tranzystory odpowiedzialne za linię 12 V (6x SG40N01D) przeniesiono na rewers głównego laminatu, zaś te z szyny 3,3 V i 5 V (2x M3006D i 2x M3016D) umieszczono na kolejnej pionowej płytce drukowanej – całością zarządza kontroler Anpec APW7159A.
Filtrowaniem napięć wyjściowych zajmują się kondensatory mniej renomowanych firm: CapXon i AiSHi (tym razem certyfikowane do pracy w temperaturze do 105 stopni Celsjusza).
Za zabezpieczenie odpowiada scalak Sitronix ST95313. Na koniec warto dodać, że panel z gniazdami do wpięcia modularnych wiązek podłączono grubszymi przewodami (12AWG).