Specyfikacja karty w programie GPU-Z: |
Zobacz zdjęcia karty: |
Karta przyjechała do nas w pudełku zastępczym, przez co brak dodatkowego wyposażenia. Producent użył dość wyrafinowanego systemu chłodzącego Windforce X3 i podkręcił zegary taktujące z 980/1502 do 1085/1502 MHz. Ponad 100 MHz na GPU powinno usprawnić działanie wymagających gier. Na pokładzie akceleratora znalazły się 2 GB pamięci 256-bit.
Gigabyte GeForce GTX 760 WindForce OC otrzymał sporych rozmiarów płytkę drukowaną – standardowo pokrytą niebieskim kolorem. Dodatkowo, czarna obudowa chłodzenia zwiększenia gabaryty karty, albowiem wystaje poza PCB. W odróżnieniu od innych kart z sercem GeForce GTX 760, opisywany model wyopsażono w dwie wtyczki 6+8 pin, a nie 6+6. Czyżby taki zabieg zapewniał lepsze właściwości w podkręcaniu? Przekonacie się za moment.
System chłodzący zainstalowany na pokładzie GTX-a 760 od firmy Gigabayte, to świetnie znany WindForce X3. Ma trzy, duże wentylatory rozstawione na całej długości karty graficznej. Pod nim kryją się dwa aluminiowe radiatory oraz blok na GPU, z którego wychodzą trzy miedziane rurki cieplne. Nie zabrakło również chłodzenia sekcji zasilającej i modułów pamięci. Plus dla producenta.
Kultura pracy opracowanego przez Gigabyte'a chłodzenia jest najwyższych lotów. Szum powietrza niedostrzegalny w czasie spoczynku, podczas grania zamienia się w niewielki świst powietrza i to tylko jeśli zbliżymy ucho do pracującego z otwartą obudową komputera.
Widać również spore różnice w temperaturze pomiędzy akceleratorem referencyjnym, a opisywanym Gigabyte'm. Pod obciążeniem GPU osiągał tylko 64 stopnie. W tych samych warunkach referencyjny GeForce GTX 760 – ponad 80.
Dostępne złącza na karcie graficznej:
- 2x DVI
- HDMI
- Display Port
- 2x SLI
- Zasilanie 6+8 pin