Internet LTE Plusa i Cyfrowego Polsatu staje się jeszcze lepszy - co to dla nas oznacza?
Internet LTE Plusa i Cyfrowego Polsatu przyspiesza do niemal 500 Mb/s. Jakie korzyści da to jego użytkownikom?
Trudno nam wyobrazić sobie funkcjonowanie bez Internetu. Wielu osobom niezbędny jest on do pracy czy nauki. Umożliwia również komunikację ze znajomymi, zakupy, a jego zasoby są obecnie tak duże, że dają też szanse na różne sposoby umilania sobie czasu wolnego. Ważny jest zatem stały dostęp do sieci. Najlepiej, aby połączenie było stabilne i gwarantowało wysokie prędkości transferu danych. W tym kontekście pochylić należy się nad technologią LTE.
Jeszcze lepszy Internet LTE Plusa i Cyfrowego Polsatu
A w szczególności temu, jak zajmuje się nią Grupa Cyfrowy Polsat. Jako pierwsza w Polsce udostępniła ona klientom Internet w technologii LTE, opracowała też standard LTE Plus Advanced. Nie spoczywa jednak na laurach i cały czas stara się, aby korzystanie z Internetu było dla nas jeszcze bardziej komfortowe. Najnowsze informacje mogą napawać dużym optymizmem. Internet LTE Plusa i Cyfrowego Polsatu przyspiesza do niemal 500 Mb/s.
Dzięki temu możliwa będzie niezwykle efektywna działalność online. Wszyscy zdają sobie sprawę z tego, jak wiele dzieje się w Internecie, ale tak naprawdę obrazują to dopiero statystyki. Co najciekawsze, wiele z nich nie mówi nam o aktywności użytkowników w ciągu dnia czy nawet godziny, ale minuty. I chociaż spore liczby wykręcają portale społecznościowe, nie sposób nie dostrzec też tego, że coraz częściej to właśnie za pośrednictwem Internetu konsumujemy treści wideo.
Przewidywany wzrost popularności LTE
Trudno się dziwić, że tak bardzo zależy nam nie tylko na bezawaryjnym, ale i szybkim Internecie. Takowy zapewnia technologia LTE i należy jej się szczególna uwaga.
Dlaczego? Wprawdzie coraz częściej da się słyszeć o inwestycjach w technologię 5G, ale pozostaje ona melodią przyszłości. Przez najbliższych kilka lat to właśnie LTE odgrywać będzie największe znaczenie. Szacuje się, że w 2022 zdecydowanie zdominuje rynek.
Ericsson Mobility Report, June 2017
Jak widać, opracowanie Ericsson Mobility Report jest bardzo wymowne. Rosnące znaczenie technologii LTE da się dostrzec w kontekście wszystkich urządzeń, na których może być ona wykorzystywana.
Szczególnie uwidacznia się to w przypadków smartfonów, z których korzystamy niemal wszyscy. I nic się w tej kwestii nie zmieni, ponieważ oferują one coraz wyższą wydajność oraz większe i bardziej szczegółowe wyświetlacze co składania do stawiania przed nimi kolejnych zadań.
Ericsson Mobility Report, June 2017
Cieszyć może, że technologia LTE ma się w Polsce bardzo dobrze. Nigdy nie jest jednak tak, aby nie mogło być jeszcze lepiej. Dzięki opracowanym i wdrażanym już rozwiązaniom, Grupa Cyfrowy Polsat stara się uczynić ją jeszcze bardziej atrakcyjną. I trzeba przyznać, że efekty robią wrażenie.
Internet LTE Plusa i Cyfrowego Polsatu - nowe rozwiązania
Tym razem postarano się nie o jedną, ale aż 3 nowości. Oto one:
- agregacja pasm w trzech częstotliwościach - 1800 MHz, 2100 MHz oraz 2600 MHz o łącznej szerokości 50 MHz
- uruchomienie modulacji 256 QAM
- zaimplementowanie MIMO 4x4 w paśmie 2600 MHz
Korzyści dla użytkowników
To co jest w tym przypadku najważniejsze to fakt, iż mówimy tu o czymś więcej niż sztuce dla sztuki. Użytkownicy liczyć mogą na znaczące korzyści. Jakie dokładnie?
Przede wszystkim wyższą prędkość Internetu. Maksymalna prędkość pobierania danych w LTE Plus Advanced wzrośnie do 375 Mb/s, a po włączeniu modulacji nawet 498 Mb/s. Dzięki temu oczekiwać można szybszego pobierania plików, bezproblemowego śledzenia transmisji na żywo czy streamingu filmów i seriali - nawet w wyższych rozdzielczościach nie pojawi się tak nielubiane zjawiska buforowania.
Nawet najszybszy Internet nie zda się jednak na wiele, jeśli połączenie co chwila będzie tracone. I tu mamy do czynienia z drugą istotną poprawką, a mianowicie lepszą stabilnością połączenia. W przypadku Internetu bezprzewodowego to cecha wręcz nie do przecenienia.
Mało? Dodać trzeba jeszcze większą pojemność sieci. Zapewni ona możliwość bezproblemowego korzystania z Internetu większej liczbie użytkowników bez spadku jakości połączenia. Oznacza to, że pełnią możliwości Internetu cieszyć można będzie się nie tylko we własnym mieszkaniu (gdzie w bloku towarzyszy nam wielu innych mieszkańców), ale także np. na koncercie czy stadionie.
Wdrożenie nowych technologii z pewnością docenią wszyscy, którzy na co dzień, niezależnie od tego gdzie się znajdują, potrzebują szybkiego i pewnego dostępu do sieci. Przedstawione rozwiązania pierwszej kolejności wdrożone zostaną w Białymstoku, ale sukcesywnie pojawiać mają się w kolejnych regionach naszego kraju.
Techniczne aspekty związane z omówionymi kwestiami opiszemy w oddzielnej publikacji. Zainteresowani wiele cennych Informacji, a także między innymi mapę zasięgu znajdą na specjalnej stronie internetowej Plusa.
Artykuł powstał we współpracy z siecią Plus
Komentarze
41Za tą cenę to nawet mogą mieć 10000000mb/s 1ms i dalej będzie się im to opłacać.
Średnio z dziewczyną zużywamy miesięcznie 200-300 GB internetu, w Plusie to by musieli nie wiem co dać by wziąć od Nich te GB w tej cenie.
Gdyby to był zwykły artykuł, autor na pewno by wspomniał o tym, że przy tylu zaletach przyspieszenia LTE, net komórkowy ma ważką wadę: słaby ping, który kiepsko, a dla niektórych w ogóle nie nadający się do dynamicznych gier sieciowych.
W telefonie mam aero2 jest zasieg zawsze i wszedzie jezdzac po calej polsce tylko jadac przez jakies wieksze lasy nie bylo zasiegu a transfer i pingi sa znakomite nadajniki plusa ,polsatu i aero2 czesto pobieranie idzie szybciej niz w t-mobile w telefonie mam modem 600mbps ale internet biore 3gb za 5 zeta kupuje 5 pakietow i jak sie konczy ostatni dokupuje kolejne nie testuje predkosci bo w kilka sekund zjada kilka pakietow... ale z google play gry pobieraja sie mega szybko kilka sekund.
Nie zmienia to faktu ze chcial bym miec lacze swiatlowodowe nawet 10MB bo zalezy mi na niskim pingu na t-mobile mam teraz 30-40ms dla strony www.onet.pl
dlatego ja raz na zawsze wyleczyłem się z LTE na rzecz www.airmax.pl gdzie mam 200Mb zawsze stałe i bez faktycznego limitu, w 4k na Smart TV śmiga mi YT doskonale i netflix na LG ma apke jako jedyny SmartTV co obsługuje 4k i atomos-a.
a na poważnie fajna sprawa :) nie żeby to wyżej nie było na poważnie :D
Ściąga, się ściąga, i nagle z 1.3 MB/s robi się 600-700 KB/s czasem jeszcze większe spadki. Bywa że dopiero wymuszenie na sztywno HSPA lub LTE, czy zmiana z jednego na drugie dopiero pomaga.
Były też badania transferu na rynku polskim.
Najpierw Orange, potem bodaj Plus, potem T-Mobile, i na szarym na prawdę końcu Play.
A co do Plusa, już wtedy się mówiło że mają dobre zaplecze technologiczne. Zobaczymy co z tego będzie. Ale wdrożenie tego z sensownym pokryciem zapewne potrwa.
Uczciwość zawsze na propsie, złodzieje.
Uczciwość zawsze na propsie, złodzieje.