Test dysku SSD Kingston HyperX Savage 480 GB. Jak sprawdzi się pojemniejsza wersja nośnika HyperX Savage?
- bardzo dobra wydajność w testach syntetycznych (jak na model pod SATA 6 Gb/s),; - kompatybilny z cieńszymi laptopami i Ultrabookami (7 mm grubości),; - bogate wyposażenie (m.in. pakiet Acronis True Image HD i adapter 3,5 cala),; - możliwość wyboru wersji z jeszcze bogatszym wyposażeniem
Minusy- wydajność w symulacji realnego zastosowania mogłaby być wyższa,; - konkurencja oferuje dłuższą gwarancję
Jakiś czas temu mieliśmy okazję przetestować dysk Kingston HyperX Savage 240 GB, który powinien zainteresować wymagających klientów – głównie ze względu na oferowaną wydajność, wysoką wytrzymałość i dostępną wersję z bogatszym wyposażeniem. Wydajność, wytrzymałość i wyposażenie to jednak nie wszystko, bo wymagający klienci coraz częściej rozglądają się za pojemniejszymi nośnikami SSD, które pozwolą pomieścić więcej ulubionych gier czy kolejne programy.
Postanowiliśmy więc powrócić do serii HyperX Savage i przetestować kolejny, pojemniejszy nośnik. Najbardziej racjonalnym wyborem wydaje się wersja 480 GB, bowiem oferuje ona odpowiednio dużo miejsca, by pomieścić wszystkie ważne gry i aplikacje, a przy tym nadal jest dostępna w akceptowalnej cenie – ta wynosi około 800 złotych, podczas gdy model o pojemności 960 GB to już wydatek blisko 2000 złotych.
HyperX Savage to jedne z najefektowniejszych dysków SSD typu 2,5 cala. Czarno-czerwona obudowa niewątpliwie przyciąga wzrok entuzjastów, ale w większości komputerów i tak będzie schowana w jednej z wewnętrznych zatok. Nasuwa się zatem pytanie – czy designerski dysk półprzewodnikowy w ogóle ma sens? Cóż, według nas to już raczej indywidualna kwestia upodobań klienta i projektu samej obudowy komputera.
Dlaczego warto zwrócić uwagę na dysk Kingston HyperX Savage 480 GB?
- Wysoka wydajność – transfery sekwencyjne i liczba operacji wejścia/wyjścia
- Pojemność pozwalająca na instalację większej liczby aplikacji
- Kompatybilność z komputerami i cieńszymi laptopami
- Efektowne wzornictwo obudowy
- Możliwość wyboru wersji z bogatszym wyposażeniem
Kingston postawił jasny cel przed nośnikami z serii HyperX Savage – mają one stanowić kontrpropozycję dla najwydajniejszych dysków konkurencji (mowa oczywiście o modelach pod SATA III 6 Gb/s). Teoretyczna wydajność potwierdza założenia producenta, a dodatkowymi atutami przemawiającymi na korzyść nośników jest efektowne wzornictwo oraz możliwość wyboru wersji z bogatszym wyposażeniem.
Na kolejnych stronach przyjrzymy się testowanemu nośnikowi od strony technicznej, a także sprawdzimy jego wydajność w testach typowo syntetycznych, podczas symulacji realnego zastosowania i w teście długotrwałego obciążenia.