Mionix AVIOR 7000 – test symetrycznej myszki dla graczy
Myszki

Mionix AVIOR 7000 – test symetrycznej myszki dla graczy

przeczytasz w 2 min.

Sprawdzamy, jak w praktyce radzi sobie Mionix AVIOR 7000, elegancka, minimalistyczna i, co ważniejsze, symetryczna myszka dla graczy.

Ocena benchmark.pl
  • 4/5
Plusy

symetryczna konstrukcja; wygląd; wykonanie; praca przycisków i rolki; dobry sensor optyczny; przełączniki OMRON

Minusy

brak ciężarków; przyciski na grzbiecie;

Szwedzka firma Mionix zdążyła nas już przyzwyczaić do tego, że jej produkty zawsze są bardzo dobrze wykonane, ładne i estetyczne. Nie inaczej wygląda to w przypadku testowanego modelu. Jeszcze przed wyciągnięciem myszki z charakterystycznego dla producenta, kartonowego pudełka, wiemy czego się spodziewać. Pod tym względem Szwedzi nie zawodzą i oddają w ręce graczy eleganckie, świetnie wyglądające urządzenie. Pozostaje nam zatem sprawdzić, jak wyposażony w optyczny sensor Mionix AVIOR 7000 sprawdza się w codziennym użytkowaniu.

Mionix AVIOR 7000

Mionix AVIOR 7000 – dla tych, którzy lubią symetrię

Testowana mysz to ciekawy przypadek, gdyż sprzęt dla graczy przyzwyczaił nas do ergonomii na wyższym poziomie, z którą często wiąże się wyprofilowanie urządzeń dla graczy praworęcznych. Mionix AVIOR 7000 stanowi odstępstwo od tej reguły, co na pewno ucieszy leworęczną mniejszość. O ergonomii, a w ujęciu ogólnym, wygodzie użytkowania będzie nieco później, niemniej na wstępie można uspokoić praworęcznych graczy, przyzwyczajonych do dokładnie wyprofilowanych urządzeń i pocieszyć tych leworęcznych.

Mionix AVIOR 7000 bok

Rozwiewając lęki i obawy - nawet najwięksi fani wyraźnie wyprofilowanych myszek oraz sprzętu, który można dopasować do własnych wymagań nie powiedzą złego słowa na Mionix AVIOR 7000. Urządzenie bardzo dobrze leży w dłoni i to zarówno u prawo, jak i leworęcznych użytkowników. Uniwersalnej symetryczności towarzyszy estetyka na wysokim poziomie, która cieszy oko zaraz po wyjęciu myszki z pudełka. Mionix AVIOR 7000 jest matowo-czarna, pokryta gumowanym i bardzo przyjemnym tworzywem na grzbiecie i bokach, a jej jedynym ozdobnym elementem jest podświetlane logo producenta w tylnej części grzbietu.

Mionix AVIOR 7000 widok z góry

Jak to w przypadku Szwedów, wygląd idzie w parze z jakością i myszka jest zbudowana z dobrych materiałów oraz posiada zwartą konstrukcję, która nie trzeszczy ani nie ugina się pod naciskiem palców. Producent zadbał także o odpowiedni kabel, który zakończył ciężarkiem i pozłacaną wtyczką USB oraz owinął go materiałowym oplotem w czarnym kolorze. Reasumując, estetyka i minimalizm na najwyższym poziomie, co spodoba się starszym graczom.

Mionix AVIOR 7000 klawisze główne

Specyfikacja techniczna:

  • Typ myszki: optyczna
  • Sensor: ADNS-3310
  • Rozdzielczość pracy: od 50 do 7000 DPI
  • Liczba programowalnych przycisków: 9
  • Szybkość raportowania: do 1000 Hz
  • Czas reakcji: brak danych
  • Ciężarki: nie
  • Komunikacja: przewodowa, USB - pozłacane
  • Długość przewodu: 2 m
  • Podświetlenie: tak
  • Wymiary: 125 x 65 x 37 mm
  • Waga: 100 gramów (bez kabla)

Mionix AVIOR 7000 to optyczna mysz o sensorze potrafiącym pracować w maksymalnej rozdzielczości równej 7000 DPI. Urządzenie posiada również wbudowany 32-bitowy procesor w architekturze ARM o taktowaniu 32 MHz oraz 128 kB wbudowanej pamięci, która pozwala na zapis spersonalizowanych ustawień. W zestawie nie znajdziemy nic szczególnie interesującego, poza samą myszką, a oprogramowanie, które pobrać możemy z sieci pozwala na zarządzanie gryzoniem i dowolne ustawienie koloru podświetlenia, czyli jedynego aspektu wizualnego, na który mamy jakikolwiek wpływ.

Mionix AVIOR 7000 myszka

Z rozwiązań technicznych widocznych gołym okiem: Mionix AVIOR 7000 wyposażono w 9 programowalnych przycisków. Dwa z nich znajdują się na grzbiecie, a po dwa na każdym z boków - reszta to gumowa rolka o sympatycznym skoku oraz główne przyciski wyposażone w przełączniki OMRON o wyraźnym kliku. Czy pod względem technicznym coś wyraźnie rzutuje na minus? Przyciski na grzbiecie są nieco zbyt oddalone od rolki – co na pewno nie jest zaletą, no i mysz nie posiada ciężarków, które cenią sobie fani dopasowywania myszy do własnych preferencji. Jak wygląda to w praktyce? Rozmieszczenie klawiszy na grzbiecie nieco drażni, ale o braku obciążników na pokładzie szybko zapominamy - mysz ma bardzo dobrze rozłożoną wagę.

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login