Jak co roku wspólnie z Wami będziemy wybierać najlepsze produkty w branży komputerowej. W pierwszym etapie, w formie nominacji zebraliśmy najciekawsze, warte uwagi produkty, które naszym zdaniem powinny znaleźć się w głosowaniu. Ostatni głos jak zwykle i tak należy do Was.
W tym roku na komputerach osobistych pojawiło się co najmniej kilkanaście ciekawych gier. Dobry tytuł przyciągnie gracza przed monitor nie na kilka, a co najmniej kilkadziesiąt godzin. To kryterium spełniają wszystkie nasze propozycje. Jesteście w stanie wybrać tę jedną, najlepszą?
Wszelkie uwagi i sugestie umieszczajcie w specjalnie do tego utworzonym wątku na Forum.
Przebieg plebiscytu Produkt Roku 2013 - nominacje w poszczególnych kategoriach, głosowanie i ogłoszenie wyników, będziecie mogli śledzić w dedykowanej strefie tematycznej.
Battlefield 4
Walki na lądzie, morzu i w powietrzu w trybie multiplayer jeszcze nigdy nie były tak wciągające. Rozbudowany arsenał, masa ulepszeń, piękna grafika i dobra oprawa audio zatrzymują przed ekranem na długie godziny. Ach, no i ten efektowny system zniszczeń... Battlefield nareszcie rozwija skrzydła.
Assassin's Creed IV: Black Flag
Szósta odsłona serii Assassin's Creed przenosi graczy na egzotyczne XVIII-wieczne Karaiby. Nie będziemy jednak wypoczywać w cieniu palm, a napadać na statki, łupić forty i eliminować wrogów. jako pirat Edward Kenway. Czekają nas liczne pojedynki, poszukiwania skarbów, polowania na rekiny i wieloryby, a także efektowne bitwy morskie.
Bioshock Infinite
Nowy Bioshock przeniósł graczy z podwodnego Rapture do Columbii, miasta w chmurach. Poszukujemy w niej kobiety o imieniu Elizabeth, która w późniejszej części gry staje się całkiem pomocnym towarzyszem podczas przedzierania się przez fruwającą fortecę. Bioshock Infinite to najwyżej oceniana w tym roku na PC w serwisie Metacritic (średnia 94/100). Nas zauroczyła zwłaszcza piękna oprawa graficzna i świetnie opowiedziana fabuła.
Tomb Raider
Długo trzeba było czekać na kolejną grę o przygodach pięknej pani archeolog, ale było warto! Historia, dzięki której poznajemy młodzieńcze lata Lary Croft została przedstawiona w sposób bezbłędny. Akcję nakręcają nie tylko świetne sekwencje walki, ale też znakomita gra aktorska i rewelacyjne dialogi. Tomb Raider to bez dwóch zdań najlepsza przygodowa gra akcji w jaką mogliśmy zagrać w tym roku.
Metro: Last Light
Mało jest gier, w których środowisko buduje się z tak wielką dbałością o detale, jak w Metro: Last Light. Mroczny i posępny nastrój tuneli postapokaliptycznego, moskiewskiego metra roku 2034, przepełnionego złowrogimi istotami, potęgują tak proste czynności jak ładowanie latarki i przecieranie kropli wody osiadających na masce przeciwgazowej. Piękna, wciągająca, straszna - te przymiotniki najlepiej określają Metro: Last Light.
Crysis 3
Jeszcze przed lutową premierą Crysis 3 predestynowany był do tytułu gry roku. Rewolucji nie było, ale strzelanka od EA z pewnością olśniewała i olśniewa po dziś dzień grafiką. Czym jeszcze? Mechaniką prowadzenia walki, ciekawym arsenałem broni i niezłym trybem multiplayer. Czy to wystarczy, aby Crysis 3 został wybrany grą roku? Decyzja należy do Was!
Saints Row IV
Oto jedna z niewielu na świecie gier, które pozwolą Wam wcielić się nie tylko w postać kobiety lub mężczyzny, ale także skaczącego wesoło sedesu. To gra, dzięki której poczujecie jak to jest być prezydentem Stanów Zjednoczonych walczącym z najeźdźcami z kosmosu, przy użyciu wielkiego gumowego wibratora. W Saints Row IV nie ma miejsca na nudę, a absurdalność zdarzeń i specyficzne poczucie humoru wręcz wylewają się z monitora.
Starcraft II: Heart of the Swarm
Drugi epizod drugiej części nieśmiertelnego Starcrafta to kolejny krok naprzód wykonany przez Blizzarda. Dodano nowe, ciekawe jednostki w trybie wieloosobowym, stworzono wciągającą kampanię dla jednego gracza, okraszoną wieloma porywającymi filmikami i poprawiono balans jednostek. Dla prawdziwych maniaków wprowadzono wsparcie klanów na Battle.net i rozbudowane opcje społecznościowe wewnątrz nich. Pozycja obowiązkowa nie tylko dla fanów Starcrafta, ale także wszystkich wielbicieli gatunku RTS!
Dota 2
Ponad 100 bohaterów do wyboru, dwie stojące naprzeciw siebie drużyny i szeroki wachlarz sposobów na eliminację przeciwnika. Mnogość taktyk, różnorakich zagrań i konieczność jak najściślejszej współpracy graczy budzą nieprawdopodobne emocje i powodują, że nie ma dwóch identycznych rozgrywek. Dota 2 to gra nieśmiertelna. I pomyśleć, że kiedyś Defense of the Ancients była tylko modem do Warcrafta III....
Path of Exile
Path of Exile to dowód na to, że w dzisiejszych czasach można stworzyć grę darmową, która jest w stanie konkurować z najhuczniej zapowiadanymi tytułami. Dzieło niezależnych twórców z Nowej Zelandii zdaniem wielu graczy pod niemal każdym względem zjada Diablo III na śniadanie. PoE to action RPG, w którym zbieractwo cennych przedmiotów praktykować można nie tylko w pojedynkę, ale także (a może nawet przede wszystkim!) z setkami tysięcy graczy z całego świata. Jeszcze nie graliście? To wielki błąd...
Rayman Legends
Pomimo tego, że nowy Rayman to gra znana raczej z konsol, wersja pecetowa błyskawicznie podbiła serca posiadaczy komputerów. Podczas zwariowanej podróży w świecie wykreowanym na obrazach, gracze mogą wcielić się w jedną z sześciu unikalnych postaci. Bajkowa oprawa graficzna nie oznacza, że jest to gra jedynie dla najmłodszych! Platformówki nie wyginęły, a Rayman Legends jest tego najlepszym dowodem.
Mortal Kombat Komplete Edition
Pecetowa konwersja konsolowego restartu serii Mortal Kombat, stworzonego w roku 2011 nie jest idealna, ale w dobie braku bijatyk... prezentuje się nadzwyczaj atrakcyjnie. Tryb dla jednego gracza jest w stanie zapewnić nieco ponad 11 godzin rozgrywki, co jest długością niespotykaną w bijatykach. Tymczasem w sieci kolejne fatality można egzekwować bez końca.
Komentarze
25W tym roku nie mam pojęcia co mogłoby być grą roku, bo prawie w nic nie grałem, a to, w co grałem nie zachywicło mnie szczególnie. Czekam na rok przyszły i mam nadzieję, że się doczekam premiery GTA V na PC i Wiedźmina 3.