Strona producenta:
- www.elsa.pl/pl/Products/game/specs/revelato.htm
- ww.elsa.de/EUROPE/PRODUCTS/GAME/SPECS/REVELATO.HTM
Wyposażenie - Wersja bezprzewodowa na podczerwień lub przewodowa
- Odświeżanie 120-140 Hz
- Zasilanie wersja bezprzewodowa - baterie typu CR2032 (ok. 200 godzin pracy); przewodowa - bezpośrednio z kabla połączeniowego
- Odstęp źrenic wersja bezprzewodowa - regulowane w zakresie 5.5-6.5 cm
- Wymiary szer. 29.5 mm x wys. 23 mm
- Podłączenie standard VESA stereo, 3 pin Mini-DIN
Wymagania - System komputer PC z procesorem Pentium II, Pentium III lub AMD K6-2
- Karta graficzna ELSA VICTORY II, ELSA WINNER II, ELSA ERAZOR II lub ELSA ERAZOR III
- Monitor monitor z odświeżaniem minimum 120 Hz w wymaganej rozdzielczości pracy
Zawartość - Podręcznik w języku angielskim i niemieckim
- WINNERware CD najnowsze sterowniki na CD-ROM
- Stereo adapter adapter do podłączenia okularów ELSA 3D REVELATOR do karty grafiki
- Nadajnik poczerwieni tylko z wersją na podczerwień
- Okulary 3D bezprzewodowe z bateriami
Serwis - Gwarancja 12 miesięcy
- Pomoc techniczna telefon, internet
Instalacja
Razem z okularami zapakowanymi w szary woreczek ze ściągaczem dostajemy krótką ale wyczerpującą instrukcję i CD z sterownikami Revelatora do kart Elsy. Do tego dochodzi kabel połączeniowy i emiter podczerwieni.
Revelatorki używają Y-adaptera (na zdjęciu), który podłącza się jednym końcem do wyjścia VGA karty, a do wyjścia podłącza się monitor i nadajnik podczerwieni lub kabel w wersji przewodowej. Dzięki rozdzieleniu sygnału nie ryzykujemy utraty jakości sygnału jak w przypadku przejściówek 3dfx.
Emiter podczerwieni ma dość długi kabel. Bez problemu można nadajnik położyć na monitorze, obok klawiatury i gdzie tylko zechcecie. Zasięg emitera to około 4-5 metrów (dalej kończy się mój pokój ...).
Ostatnią rzeczą jest instalacja sterowników, użyte przez nas to ELSA 3D Revelator, v1.00.06 Sterowniki do karty Winner II pojawiły się tuż przed naszym testem. Jak na pierwsze sterowniki zachowywały się bardzo przyzwoicie. Najnowsze sterowniki do ściągnięcia są z polskiego mirrora ftp Elsy: ftp://ftp.servodata.lublin.pl/GRAPHICS/REVELATR/INDEX.HTM
Zwiastunem pomyślnej instalacji jest pojawienie się nowej zakładki.
Po włączeniu opcji Stereo driver enabled wszystkie aplikacje wspierane przez okulary będą wyświetlać obraz 3D.
Do dyspozycji mamy szereg wcześniej zdefiniowanych ustawień do szeregu gier i programów. Dużym plusem dla okularów jest to, ze wszystkie parametry można zmieniać w locie nie przerywając grania. Wystarczy nacisnąć gwiazdkę na klawiaturze i już możemy zmieniać głębię 3D i inne parametry klawiszami funkcyjnymi.
Znakomitym źródłem zalecanych ustawień 3D jest serwis stereovision.net poświęcony wszelkim okularom 3D.
Okulary daje się bez problemu używać razem z okularami korekcyjnymi.
Kiedy okulary mocno mrugają powodem może być dzielenie przerwania przez kartę z innym urządzeniem (IRQ sharing) karta powinna pracować na oddzielnym przerwaniu.
Monitor powinien być kompatybilny z normą DDC2. Kiedy ekran jest wygaszony poprzez zarządzanie energią Windows najczęściej wraca do DDC1. Wtedy trzeba zrestartować komputer przed dalszym używaniem okularów.
4 okulary przewodowe może być podłączone na raz i co najmniej 6 okularów bezprzewodowych. Dzięki temu koleżanki i koledzy z okularami mogą oglądać Twoje wyczyny na ekranie.