Startujemy z naszym przeglądem płyt głównych Socket A w przedziale cenowym do 300 zł, przeznaczonych dla procesorów AMD Sempron A. Przez kolejne 3 dni zobaczycie 3 modele Asusa: A7N8X v2.0, A7V600, A7
Nie tak dawno temu - na przełomie lipca i sierpnia - zadebiutował na rynku "nowy" procesor firmy AMD - Sempron. Z założenia nie miał on być konkurentem dla topowych procesorów, lecz wypełnić niszę rynku zarezerwowaną do tej pory dla dwójki Duron/Celeron. Takie posunięcie AMD było wymuszone przez wcześniejszy ruch odwiecznego rywala, który to pod koniec czerwca wprowadził do sprzedaży "podrasowanego" Celerona D. Odpowiedź AMD musiała być mocna - nie wystarczyłoby zwiększenie zegara w poczciwych Duronach. Postanowiono dokonać pewnego rodzaju rewolucji w planach i polityce wydawniczej firmy, wskutek czego pożegnano się całkowicie z wysłużonymi Duronami i zapowiedziano koniec linii Athlon XP. Skoro postawiono głównie na promowanie procesorów 64-bitowych, należało zadbać też o niskobudżetowe zaplecze, które nie powinno ustępować wydajnościowo konkurencji. W tym miejscu zaczyna się historia nowego dziecka AMD, odpowiednika Intelowskiego Celerona D i następcy Duronów - Semprona dla złącza Socket A.
Do niskobudżetowego procesora najbardziej naturalnym wyborem są płyty główne z tego samego pułapu cenowego. Postanowiliśmy rozglądnąć się w ofercie czołowych producentów i wybrać pozycje oparte na różnych chipsetach, których ceny oscylowałyby w granicach 300zł. Zobaczymy co producenci przygotowali dla oszczędnych - co nie oznacza, że nie wymagających użytkowników - co oferują ich produkty i jak wypadają na tle konkurencji. Wybierzemy najlepszy produkt do overclokingu, najwydajniejszy oraz najlepiej wyposażony przez duet producentów chipsetu i płyty. Czy w tym przedziale cenowym takie "konkurencje" są nie do przeprowadzenia? Przekonajmy się sami - zapraszamy do naszego przeglądu niskobudżetowych płyt głównych dla procesora Sempron.