Tunery TV

Testy tunerów TV: Hauppauge WinTV-HVR-1100

przeczytasz w 1 min.

Do naszej redakcji trafił kolejny tuner hybrydowy, potrafiący obsługiwać zarówno analogowy, jak i cyfrowy sygnał telewizyjny. Niestety, ten ostatni w naszym kraju póki co raczkuje. Jego dostępność, na

Specyfikacja Hauppauge WinTV-HVR-1100

głowicaPhilips FMD1216ME
Chipset TV- Conexant CX22702-25 DVB-T
- Conexant CX23882-39
Funkcje tunera- cyfrowy magnetowid (scheduling),
- podgląd programów (channel surf),
- telegazeta
- radio
standardy stereostereo
nagrywanieMPEG1, MPEG2
wyjścia/wejścia- antena TV,
- antena FM,
- S-Video, Composite Video,
- Line IN (audio)
- IR (port podczerwieni)
wyposażenie- pilot zdalnego sterowania + czujnik podczerwieni
- antena FM
- płyta CD z oprogramowaniem oraz sterownikami
- papierowa ulotka z instrukcją instalacji oraz podstawowej obsługi
- 2 baterie do pilota (AAA)

Do naszej redakcji trafił kolejny tuner hybrydowy, potrafiący obsługiwać zarówno analogowy, jak i cyfrowy sygnał telewizyjny. Niestety, ten ostatni w naszym kraju póki co raczkuje. Jego dostępność,  nadal znikoma (tylko kilka miast),  powoduje, że większość osób zamieszkujących Polskę najprawdopodobniej nie ma możliwości odbioru DVB-T. Skupiliśmy się zatem na innych cechach tego tunera.

Widać, że karta została wykonana solidnie, ale obudowana głowica z naklejką "The best TV for your PC" (Najlepsza TV dla twojego PeCeta) może i robi wrażenie, ale samymi hasłami reklamowymi, wysokiej jakości odbioru firma sobie nie zapewniła.

Na śledziu znajdują się wszystkie standardowe złącza - nie ma potrzeby stosować dodatkowych przejściówek. Oprócz karty i podstawowego wyposażenia, producent nie dołączył żadnych dodatkowych 'atrakcji' do kompletu.

Czujnik podczerwieni pilota podłącza się  bezpośrednio do karty. Jest on jednak umieszczony na dość krótkim przewodzie (1.5m)  i jeśli komputer jest ustawiony głębiej pod biurkiem, mogą być problemy z wyprowadzeniem czujnika tak, aby był 'widziany' przez pilota.

Pilot jest konstrukcją dobrze przemyślaną. Spełnia obecne standardy wzornictwa oraz sensownego rozmieszczenia przycisków. Dzięki różnym kształtom przycisków w krótkim czasie możemy zapamiętać ich funkcje oraz  miejsce pod kciukiem.

Ale niektóre przyciski, szczególnie 'podwójne' - głośność i zmiana kanałów - sprawiają wrażenie jakby mogły w każdej chwili wypaść. Możliwość regulacji głośności całego systemu przez pilota uważamy za dobry pomysł.

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login