Karta według nas wygląda dużo ciekawiej, niż wersja referencyjna. Oprócz tego, jak już wspominaliśmy, została podkręcona do częstotliwości 1006/1800 MHz. Producent umieścił 3072 MB pamięci GDDR5 w kościach firmy Hynix.
Zawartość pudełka:
- karta graficzna
- sterowniki, instrukcja obsługi
- przejściówka DVI->D-Sub
- dwa przewody zasilające
- pakiet trzech gier Splinter Cell
- ...oraz bonus od Nvidia - Daylight
Fajnym dodatkiem jest kompilacja gier Splinter Cell: Double Agent, Conviction i Black List. Dodatkowo trzeba wspomnieć o gratisie od firmy Nvidia w postaci kuponu na pełną wersję gry Daylight (premiera w kwietniu) wykorzystującej silnik Unreal 4.
ZOTAC GeForce GTX 780 Ti AMP! został zaprojektowany zgodnie z obranymi standardami kilka lat temu. Mamy tu na myśli kolorystykę: pomarańczowe wentylatory i czarna obudowa. Wszystko dość ciekawie ze sobą komponuje.
Akcelerator nie odbiega wymiarami od innych GTX'ów 780 Ti - jego długość wynosi 28 cm i zajmuje dwa sloty na płycie głównej. Płytka drukowana to projekt referencyjny wykorzystujący identyczny rozkład elektroniki i ośmiofazową sekcję zasilania.
Najważniejszą atrakcją w kwestii budowy tej karty graficznej jest system chłodzący o nazwie Triple Silencer. Rdzeń graficzny odprowadza ciepło na miedziany blok, z którego wychodzi pięć rurek cieplnych o przekroju 60 mm. Dodatkowo zastosowano dwa aluminiowe radiatory i trójkę wentylatorów - ten umieszczony w centrum ma większą średnicę (90 mm) oraz łopatki.
Wydajność chłodzenia jest naprawdę dobra. Procesor graficzny w grach osiągał maksymalnie 71 stopni, co porównaniu do standardowo taktowanego referencyjnego modelu jest aż o 12 stopni mniej.
Kultura pracy w trybie spoczynku jest co najmniej dobra, choć na pewno nie jest cisze j w porównaniu do referencyjnego GeForce GTX 780 Ti. W grach autorskie chłodzenie generuje ten sam poziom szumu powietrza, co Asus GeForce GTX 780 DCUII OC.
Dostępne złącza na karcie graficznej:
- 2x DVI
- HDMI
- Display Port
- 2x SLI
- zasilanie 6+8-pin