Nośnik trafi do sprzedaży w przyszłym miesiącu i będzie dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych.
W ofercie firmy ADATA pojawił się przenośny dysk SD600, wykorzystujący technologię 3D TLC NAND. SD600 powinien zainteresować głównie aktywnych użytkowników, którzy wymagają wydajnego i poręcznego nośnika.
Dysk SD600 wykorzystuje kości pamięci wykonane w technologii 3D TLC NAND, a także interfejs USB 3.1. Dzięki temu oferuje transfery sięgające 440/430 MB/s podczas odczytu i zapisu danych, co znacznie skraca czas kopiowania plików lub uruchamiania aplikacji. Dyski magnetyczne, nawet w najlepszych warunkach, osiągają dużo niższe wartości.
Model SD600 współpracuje z systemami Windows, Mac OS, Linux i Android, a także konsolami Xbox One i PS4. Oprócz typowych zastosowań, nowy dysk ADATA sprawdzi się też w roli dodatkowej pamięci w smartfonach i tabletach (obsługujących funkcję OTG). Ułatwia to przenoszenie danych pomiędzy różnymi urządzeniami i platformami.
Nowy model jest nie tylko wydajny, ale też wytrzymały i poręczny - waży zaledwie 90 g i zmieści się nawet w kieszeni (jego wymiary 83,5 x 83,5 x 13,9 mm). Obudowa wykończona jest materiałem odpornym na uszkodzenia mechaniczne, dzięki czemu sprawdzi się podczas codziennego, aktywnego używania. Zapewni też dodatkową ochronę w razie upadku lub uderzenia.
Najważniejsze informacje o dysku ADATA SD600:
- pojemność: 256 GB, 512 GB
- interfejs: USB 3.1
- transfery: 440/430 MB/s
- wymiary: 83,5 x 83,5 x 13,9 mm
- waga: 90 gramów
ADATA SD600 trafi do sprzedaży w kwietniu. Będzie dostępny w wersjach o pojemności 256 i 512 GB, z obudową w kolorze czerwono-czarnym lub czarnym. Ceny poszczególnych modeli nie są jeszcze znane.
Źródło: ADATA
Komentarze
6SSD do laptopa też mam od ADATA. Upalił się niecałe 2 miesiące od zakupu. W ramach gwarancji wymienili na taki sam i już 2 lata trzyma, ale do samej marki jestem już zrażony do końca życia.
"Obudowa wykończona jest materiałem odpornym na uszkodzenia mechaniczne, dzięki czemu sprawdzi się podczas codziennego, aktywnego używania."
Może mi to ktoś wyjaśnić? Co to znaczy "codzienne, aktywne używanie"? Używanie podczas biegu? Pływania? Rzucanie tym dyskiem do kosza?
A może chodzi o używanie w terenie? Czy zatem ten dysk ma jakieś certyfikaty dotyczace odporności na wilgoć, pył czy upadki?
IMHO - abstrahując już pod parametrów urządzenia - całe to "aktywne używanie" i wygląd - to zwykła marketingowa ściema...