AMD nazwiązuje współpracę ze studiami w celu implementacji Mantle
Nowe API pozwoli zwiększyć wydajność i uprościć proces tworzenia gier.
Koncern AMD podjął współpracę z liderami wśród deweloperów gier w celu implementacji niskopoziomowego API, które pozwoli zwiększyć wydajność i uprościć proces tworzenia gier.
Dotychczas o technologii Mantle API było głośno za sprawą gry Battlefield 4 od DICE, lecz teraz dołączyły do niego również trzy inne studia - Cloud Imperium Games odpowiedzialne za kosmiczną symulację Star Citizen, Eidos-Montréal (które jest częścią grupy Square Enix) odpowiedzialne za przygodową grę akcji THIEF oraz Oxide Games zajmujące się projektowaniem silnika dla 64-bitowych, wielordzeniowych procesorów.
Wszystkie cztery firmy będą współpracować z AMD w celu optymalizacji sposobu tworzenia gier. Optymalizacja ta jest zorientowana na wydobycie maksymalnej wydajności z nowoczesnej architektury kart graficznych (w tym także tych zintegrowanych w układach APU), które znajdują zastosowanie w komputerach stacjonarnych, notebookach i takich produktach konsumenckich jak tablety.
„Firma AMD jest dumna z odgrywania fundamentalnej roli w przekształcaniu środowiska tworzenia gier komputerowych za sprawą Mantle,” powiedział Ritche Corpus, director w ISV gaming and alliances w firmie AMD. „Dzięki wsparciu i bliskie współpracy pomiędzy AMD i wiodącymi w branży deweloperami gier takimi jak Cloud Imperium, Eidos-Montréal i Oxide, technologia Mantle pozwala na najlepszą optymalizację w niezwykle wyczekiwanych tytułach gier zapewniając graczom niezrównane doznania.”
Cloud Imperium Games, Eidos-Montreal, a także Oxide Games dołączą do AMD i DICE, aby omówić temat konstrukcji i wdrażania technologii Mantle na konferencji AMD Developer Summit – APU13, która odbędzie się między 11 a 14 listopada w San Jose w Kalifornii. Co więcej, Oxide Games podczas konferencji przeprowadzi także przedpremierowy pokaz technologii Mantle.
Źródło: AMD
Komentarze
72Już sam zamysł i sposób w jaki tworzą program dla x64 jest godny pochwały- Tyle zbędnego kodu, tyle kolejkowania, tyle obliczeń rozproszonych jest usuniętych, że wydajność może podskoczyć o naprawdę spory ułamek teraźniejszych możliwości ALU.