Chłodzenie

Blok wodny kryographics dla GeForce'a GTX 780 Ti - zobacz montaż

przeczytasz w 1 min.

Niemiecki producent wyda cztery wersje bloku wodnego dla topowego GeForce'a GTX 780 Ti.

Aqua Computer kryographics for GTX 780 Ti blok wodny montaż zdjęcie
Zamontowany blok wodny kryographics for GTX Titan - prawie tak samo wygląda wersja dla GeForce'a GTX 780 Ti

Kilka dni temu zadebiutowała karta graficzna Nvidia GeForce GTX 780 Ti, którą w zasadzie można nazwać udaną konstrukcją – jej wydajność stoi na najwyższym poziomie, a kultura pracy nie odbiega od innych referencyjnych modeli tego producenta. Zainteresowani „wodowaniem” tej konstrukcji mogą sięgnąć po blok wodny firmy Aqua Computer.

kryographics for GTX 780 Ti jest kompatybilny z referencyjnymi akceleratorami (z 3 GB pamięci wideo) i zalicza się do konstrukcji typu Full Cover – oznacza to zatem, że jego zadaniem jest chłodzenie nie tylko rdzenia, ale również kości pamięci i sekcji zasilania. Producent zastosował tutaj elementy dystansowe, które zapobiegają wykrzywianiu się laminatu.

Aktualnie blok jest dostępny w dwóch standardowych wersjach (miedzianej ze stalowym topem oraz miedzianej z akrylowym topem), a niebawem w ofercie producenta pojawią się również ich niklowane odmiany. Do jego podłączenia stosuje się popularne złączki G1/4, które zostały zainstalowane w udoskonalonym „module” z poliacetalu – podobno zapewnia on większy przepływ względem poprzedniej serii aquagraFX.

W zestawie znajdują się wszelkie niezbędne akcesoria montażowe (termopady i śruby), lecz stosowne złączki już trzeba dokupić we własnym zakresie.

Specyfikacja bloku wodnego Aqua Computer kryographics for GTX 780 Ti:

  • typ: Full Cover
  • materiały: miedź (niklowana), pleksi lub stal, poliacetal
  • złączki: G1/4
  • wyposażenie: akcesoria montażowe, termopady
  • dodatkowe: kompatybilność z kryoconnect

Standardowe bloki wodne trafią do sprzedaży w przyszłym tygodniu, a ich ceny wyniosą odpowiednio 90 euro za wersję ze stalowym topem100 euro za wersję z akrylowym topem. Modele niklowane będą dostępne tydzień później, a ich cena będzie o 10 euro wyższa. Poniżej możecie zobaczyć filmik instruktażowy z montażu takiego bloku.

Źródło: Aqua Computer

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Pejo_
    2
    Panowie, mam takie pytanie. Zwodowaniem karty możemy zbić temperaturę o 30-40 stopni a jak ma się to w przypadku zamontowania chłodzenia jakim jest Arctic Accelero Hybrid VGA Cooler. Wie ktoś o ile takim chłodzeniem można zbić temperaturę na karcie ?
    • avatar
      Konto usunięte
      0
      No do tego bloku tym razem pasuje określenie sliczny , aż napisalem z polską czcionką ...
      • avatar
        Konto usunięte
        0
        Ciekawe czy faktycznie poprawili flow(restrykcyjność bloków)ustawienie szeregowe dość mocno ograniczało flow, dopiero ustawienie równolegle (parralel) poprawiło przepływ ile w tym prawdy co piszą się dowiemy z choćby MLL czy innych testerów...

        Witaj!

        Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
        Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

        Połącz konto już teraz.

        Zaloguj przez 1Login