ASRock: płyty z chipsetami Intel H61, H67, P67 i Z68 obsłużą CPU Intel Ivy Bridge - pobierz BIOS
Dobra wiadomość dla posiadaczy
ASRock wydał dla wszystkich swoich płyt głównych z chipsetami H61, H67, P67 i Z68 nowe wersje BIOS-ów, które wprowadzają obsługę procesorów Intel Ivy Bridge.
Na początku ubiegłego roku nastąpiła premiera wyjątkowo udanych układów Intel Sandy Bridge i z tego też powodu wielu zdecydowało się zmodernizować swój komputer. Teraz, gdy na rynku zadebiutowały procesory Intel Ivy Bridge, mogą oni ponownie ulepszyć komputer, gdyż nowoczesne modele są kompatybilne ze starszymi płytami z gniazdem LGA 1155.
Niestety to tylko teoria, bowiem dodatkowo potrzebna jest nowa wersja BIOS-u. Dla wszystkich posiadaczy płyt głównych firmy ASRock mamy jednak dobrą wiadomość.
Tajwański producent wydał nowe wersje oprogramowania dla wszystkich swoich konstrukcji z chipsetami H61, H67, P67, Z68 i od teraz oficjalnie one wspierają nowoczesne procesory. Poniżej znajdziecie wykaz konkretnych modeli oraz wersje BIOS-ów dodających wsparcie dla Intel Ivy Bridge.
ASRock H61M-ITX
Warto również wspomnieć, iż ASRock nie jest pierwszym producentem, który zrobił niespodziankę swoim zwolennikom. Kilka dni temu aktualizację BIOS-ów (ale tylko do płyt z chipsetem H61) wykonała firma Gigabyte.
Więcej o płytach głównych dla procesorów Intel Ivy Bridge:
- ASRock Z77 Extreme9: potężna płyta główna dla Intel Ivy Bridge - cena i specyfikacja
- MSI Z77A-GD80: topowa płyta pod Ivy Bridge ze złączem Thunderbolt - cena i specyfikacja
- Gigabyte GA-Z77X-UD5H: płyta dla procesorów Intel Ivy Bridge dla wymagających
- ASUS P8Z77-V Premium: najlepsza płyta pod Ivy Bridge ze zwykłej serii - specyfikacja
Źródło: ASRock
SAPPHIRE sam w domu II: weź udział w wyjątkowej promocji:
Komentarze
13Bardzo dobre podejście do klienta ze strony firmy ASRock. Takie działania sprawiają, że w przyszłości ponownie wybiorę ich produkt. Tyle tylko, że posiadając już procesor z rodziny SB przesiadka na IB nie jest jakoś szczególnie opłacalna...
Niby ma PCI-E3.0 ale tak naprawdę 90% użytkowników z tego nie skorzysta, niby ciągnie mniej prądu ale to są marginalne różnice i... w zasadzie tyle.
Sandy mniej się grzeją, często lepiej kręcą i na chwilę obecną są bardziej opłacalne. Zostawiam UEFI w dotychczasowej wersji. Ivy bym kupił tylko w wersji z 6- rdzeniami jeśli takowa wyszłaby np za rok czy dwa (na co się nie zapowiada)