Jeszcze w tym roku zadebiutuje autorska wersja karty GeForce GTX 980 z hybrydowym chłodzeniem DirectCU H2O.
ASUS szykuje nową wersję karty graficznej GeForce GTX 980, która zostanie wyposażona w hybrydowe chłodzenie DirectCU H2O – przystosowane zarówno do pracy w trybie powietrznym, jak i podłączenia obiegu chłodzenia cieczą.
Mowa tutaj o modelu ROG GeForce GTX 980 Poseidon, który - według nieoficjalnych danych – zostanie wyposażony w rdzeń Maxwell GM204 przyspieszony aż do 1178 MHz w trybie standardowym i 1279 MHz w trybie Boost. Karta ma do dyspozycji jeszcze 4 GB pamięci GDDR5 256-bit, ale pracuje ona ze standardową częstotliwością 7000 MHz.
Biorąc jednak pod uwagę, że za zasilanie akceleratora odpowiada wydajna, 10-fazowa sekcja DIGI+ VRM, nie powinno być problemów z jego mocniejszym przetaktowaniem.
Karta wyróżnia się hybrydowym chłodzeniem DirectCU H2O, które składa się z miedzianego bloku wodnego (na sam procesor graficzny), aluminiowego radiatora z kilkoma ciepłowodami i dwóch dużych wentylatorów. Całość schowano pod czarno-czerwoną obudową z podświetlanym logo serii Republic of Gamers, a rewers laminatu osłonięto płytką backplate.
Standardowo chłodzenie działa w trybie „powietrznym”, ale bardziej wymagający mogą podłączyć obieg chłodzenia cieczą – rozwiązanie to z pewnością pozwoli uzyskać niższe temperatury i wyższy potencjał na OC.
Specyfikacja karty graficznej ASUS ROG GeForce GTX 980 Poseidon:
- rdzeń: Maxwell GM204
- procesory strumieniowe: 2048
- taktowanie rdzenia: 1178/1279 MHz
- pamięć wideo: 4 GB GDDR5 256-bit
- taktowanie pamięci: 7010 MHz
- złącza zasilające: 6 + 8-pin
- wyjścia wideo: DVI-I, HDMI 2.0, 3x DisplayPort 1.2
- chłodzenie: DirectCU H2O
Premiera karty w Nowej Zelandii została zaplanowana na 12 grudnia, a jej cena wyniesie tam 1299 dolarów nowozelandzkich (zgodnie z aktualnym kursem walut odpowiada to około 3425 złotym). Poniżej możecie jeszcze zobaczyć oficjalny filmik prezentujący akcelerator.
Źródło: ASUS ROG Nordic, MightyApe, WCCFTech
Komentarze
9Jak LC to po co tam te wentyle? Jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego.
GTX TITAN w dniu premiery kosztował 3800 zł , więc gdzie tu opłacalność.