ASUS zaprezentował płytę główną z serii Workstation - P6X58-E WS - która charakteryzuje się dużą wytrzymałością i możliwością pracy non-stop w trudnych warunkach. W porównaniu do innych modeli, ten został wyposażony w gniazda SATA III 6 Gb/s i porty USB 3.0.
Produkt ASUS jest idealną podstawą dla stacji roboczej pracującej bez przerwy w trudnych warunkach. Pomimo wyraźnego przeznaczenia modelu, pasjonaci mogą wykorzystać ten produkt do skonstruowania wydajnego komputera z wieloma kartami graficznymi - tak jak to czyniono w przypadku modelu P6T7 WS SuperComputer, który wyposażono w aż siedem złącz PCI-Express x16.
Warto przeczytać: | |
Gigabyte wprowadza płyty główne dla graczy | |
Gigabyte: pomarańczowa płyta dedykowana OC |
P6X58-E WS ma wymiary formatu ATX wykorzystuje podstawkę LGA 1366 oraz chipset X58. Za zasilanie procesora odpowiada rozbudowana 18 fazowa sekcja zasilania (16 faz dla procesora i 2 dla kontrolera pamięci). Poniżej podstawki znalazło się sześć banków pamięci DDR3, które obsługują moduły o taktowaniu do 2000 MHz w trybie trójkanałowym.
Dla kart rozszerzeń udostępniono pięć portów PCI-Express x16 (prawdopodobnie x16, x8, x16, x8, x16) oraz jeden PCI-Express x1. Konstrukcja dzięki mostkowi NF200 wspiera technologie 3-way SLI oraz CrossFireX. Na dolnej krawędzi laminatu umieszczono dwa gniazda SATA III o przepustowości 6 Gbps i sześć SATA II o przepustowości 3 Gbps.
Tylny panel został szczelnie zapełniony różnorodnymi złączami, a znajdziemy na nim:
- port PS/2,
- sześć portów USB 2.0,
- dwie gigabitowe karty sieciowe,
- port FireWire,
- dwa porty USB 3.0,
- złącza 8-kanałowej karty dźwiękowej wraz z optycznym i koaksjalnym S/PDIF.
Na razie ASUS nie ujawnił ceny oraz dokładnej daty wprowadzenia P6X58-E WS do sklepów. Producent zapewnia, że model ten jest na tyle wytrzymały by pracować przez 24 godziny, 7 dni w tygodniu przez okres gwarancyjny, a więc 2 lata.
Źródło: tcmagazine.com
Komentarze
28Spokojnie podziała dłużej widząc po jakości komponentów z jakich jest zrobiona , moja stara płyta intela sprzed 7 lat nadal działa a była budżetową konstrukcja ,także ta wyciągnie spokojnie 10 lat , oczywiście pod warunkiem ze nie będzie pracowała w ekstremalnych warunkach :)
Zobaczymy jak bedzie z cena, ale podejrzewam, ze zakreci sie ok. 1300 PLN co jest dosyc porabane biorac pod uwage, ze X58 pozyje jeszcze ok 10 miesiecy, moze nawet mniej.
bo ma działać w czasie gwarancji ???
Stacja robocza to mi się raczej kojarzy z min. 2x xeon + kilkanaście gigabajtów buforowanej pamięci.