Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości planuje rozdysponować pulę 150 milionów złotych wśród przedsiębiorców, którzy stawiają na rozwój e-biznesu. Wnioski można składać w dniach od 14 listopada do 16 grudnia.
Tak duża pula finansowa to wynik niewielkiego odsetka przyznanych dotacji w poprzednich konkursach. Wiele ze złożonych wtedy wniosków zostało odrzuconych ze względu na nie spełnienie kryteriów merytorycznych i formalnych. Przykładowo, organizowany przed wakacjami nabór zakończył się przyznaniem 122 dotacji na łączną kwotę 57 milionów złotych. To bardzo niewiele, zważywszy, że pula dostępnych pieniędzy była ponad 6 razy wyższa, a złożonych wniosków było około 1400. Oznacza to, że jedynie niecałe 9% zostało pozytywnie rozpatrzonych.
Jesienny konkurs to nie jedyny jaki czeka nas w najbliższym czasie. Pula środków POIG 8.1, który przewiduje wsparcie dla e-biznesu, to prawie 1,5 miliarda złotych. Jak dotąd rozdysponowano około 817 milionów złotych.
Kryteria udziału w najbliższym konkursie nie będą zaostrzone w porównaniu z poprzednimi naborami. Zdaniem PARP wystarczająco ostrym kryterium selekcji jest duża konkurencja na polskim rynku e-usług. Jak pisaliśmy ostatnio w podsumowaniu raportu o polskim e-commerce, w kraju działa około 10 tysięcy sklepów internetowych.
Źródło: PARP
Art. zamieszczony za zgodą serwisu Techbyte.pl
Komentarze
28Zwracam tylko jeszcze raz uwagę na to, że nie urzędy tu są odpowiedzialne za rozpatrywanie wniosków i przyznawanie dotacji. Dzięki czemu ta współpraca zupełnie inaczej się układa...
Szkoda zachodu a można nieźle wdepnąć!
Ostrzegam, chyba bezpieczniej jest kreche wziąć!
Niestety ale te pieniądze z unii to ściema, ponieważ nasza administracja blokuje ich wdrożenie a w dodatku sama ich też nie wykorzystuje.
Zobaczcie chociaż na przykładach w swojej gminie ile pieniędzy zostało niewykorzystane bo urzędasy nic nie robiły...
Chciałem dodać, że biorę udział w takim projekcie i dziwi mnie, że tak go krytykujecie. Nasza ekipa może pozwolić sobie na sprzęt z najwyższej półki i nie musimy martwić się, że czegoś nam zabraknie. Należy przy tym pamiętać, że projekt sam się nie zrealizuje.
Pozdrawiam:)
i nie może przekroczyć 700 tysięcy złotych. Procent dofinansowania kształtuje się następująco:
przedsiębiorstwa posiadające status mikro lub małego oraz osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą (w tym wspólnicy spółki cywilnej) powyżej 27 lat - 70%,
osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą (w tym wspólnicy spółki cywilnej), które nie ukończyły 27 lat (w tym mające 27 lat na dzień składania wniosku o dofinansowanie) – 80%.
Projekty mogą być objęte wsparciem przez okres nie dłuższy niż
24 miesiące.
a gwarancje rentownosci ??? mlody "start up" ma ZAGWARANTOWAC wysoka rentownosc projektu w % ?!!?!?!?! czyli ma miec 100% pewnosc ile ten jego projekt zarobi przez 2 lata !!! absurdalne wrozenie z fusow, i musicie sie pod tym podpisac... a jak po roku wyjdzie ze zrealizowaliscie 10% planu to oddacie $$$ w zebach...