Caffeine „całkowicie zmieni sposób, w jaki tworzymy, oglądamy, udostępniamy i monetyzujemy treści na żywo” – zapowiadają ci, którzy są odpowiedzialni za rozwój tej platformy. Jakie konkretnie mają być jej mocne strony?
Twitch, ale prostszy, bezpieczniejszy, wygodniejszy, bardziej przyjazny twórcom i widzom oraz bez opóźnień – tak swoją internetową platformę do transmisji z gier widzą jej producenci. Caffeine, bo o niej mowa, jest już oficjalnie dostępna w wersji „pre-release”.
Caffeine nie powstałoby, gdyby nie wsparcie pracujących wcześniej dla Apple Sama Robertsa i Bena Keighrana. – „Odszedłem z Apple, aby stworzyć firmę, która całkowicie zmieni sposób, w jaki tworzymy, oglądamy, udostępniamy i monetyzujemy treści na żywo” – stwierdził ten drugi. – „Zależy nam na tym, by zaoferować twórcom dobre oprogramowanie nadawcze i narzędzia, dzięki którym widzowie odkrywają i cieszą się tworzonymi przez nich treściami”.
Jedną z kluczowych cech platformy ma być jej prostota. Twórcy chwalą się, że wystarczy jedno kliknięcie, by zacząć nadawać i nie potrzeba do tego żadnych dodatkowych programów. Zwracają równocześnie uwagę na wysoką jakość strumieniowanego obrazu, brak opóźnień i środowisko przyjazne budowaniu relacji z widzami. Wreszcie, zapowiadają „lepsze sposoby zarabiania na treściach”, które pojawią się w nadchodzących tygodniach.
W Caffeine nie trzeba niczego konfigurować, a do tego w prosty sposób można udostępniać transmisje na Facebooku i Twitterze. Jeśli chcecie sprawdzić, jak to wygląda w praktyce, wiedzcie, że aktualnie platforma dostępna jest w przeglądarce oraz w aplikacji na iOS.
Źródło: Caffeine
Komentarze
9Wątpię aby coś było obecnie w stanie zagrozić Twitchowi, a już na pewno nie jakieś Caffeine od Appla.
Być może twitcha ktoś ugryzie ale to jeszcze potrwa, jedyną jego piętą achillesową jest brak transcodingu dla nie posiadających partnerstwa, inni coś tam w tym temacie oferują.
IMHO dobry serwis stremingowy powinien posiadać:
- transcoding dla wszystkich
- prosty adres do streamu
- dobrze zaprojektowaną stronę i wyszukiwarkę
- filtr języka
- ciemny motyw, biały styl (web2.0) wygląda kiczowato
Moda na beżowe (jasne) kompy, skórki programów i strony na biało są passe, nawet OBS, Discord czy inni raczej starają się iść w stonowane tła. Storny oferujące materiały video wyglądają strasznie na białym tle.