Płyty główne

CES: PowerColor chce robić płyty główne

przeczytasz w 2 min.

PowerColor dotychczas kojarzył się jedynie z kartami graficznymi i, od niedawna, zasilaczami. Platforma AMD Fusion okazała się jednak na tyle atrakcyjna, że i ta firma skusiła się na wejście na rynek płyt głównych, o czym poinformowano na targach CES.

Platforma AMD Fusion jest bardzo konkurencyjną ofertą w stosunku do Atomów Intela, co potwierdza spore zainteresowanie producentów. Procesory o kodowej nazwie Zacate trafiają nie tylko na płyty główne, ale stają się również podstawą konstrukcji typu All-in-one czy komputerów typu barebone.

Warto przeczytać:
AMD Fusion popularne w płytach miniITX
 Procesor APU Ontario na płycie Jetway

Potencjał Fusion dostrzegł także PowerColor - firma, której jeszcze niedawno nie posądzalibyśmy o chęć wejścia na rynek płyt głównych. A jednak, w ofercie tego producenta pojawiała się płyta formatu miniITX z układem AMD Zacate E-350. Dla przypomnienia taktowanie dwurdzeniowego procesora wynosi 1,6 GHz, a razem z nim w układzie został zintegrowany Radeon HD 6310 w pełni obsługujący DirectX 11. To pewnego rodzaju zaleta, gdyż wsparcie dla tych bibliotek w zintegrowanych konstrukcjach nie jest dostępne nawet w procesorach Intel Sandy Bridge.

Jak widać na poniższym zdjęciu konstrukcja nie jest jeszcze zbyt dopracowana. Pomijając brak radiatorów na procesorze i chipsecie Hudson-M1, na czerwonym laminacie panuje niewielki chaos - sekcja zasilania została umieszczona na na dwóch krańcach laminatu, a 24-pinowe złącze z pobliżu tylnego panelu. Pozostaje mieć nadzieję, że finalna wersja płyty będzie wyglądać trochę inaczej. O ile, oczywiście, PowerColor zdecyduje się na kontynuację tego projektu.
 


Jakie są pozostałe cechy tej płyty głównej? Dla pamięci przeznaczono dwa laptopowe banki pamięci SO-DIMM DDR3. Karty rozszerzeń można montować w jednym porcie PCI-Express x4, który pozwala na instalację także kart ze złączem PCI-Express x16. Na płycie znalazły się także cztery gniazda SATA II 3 Gb/s.

Na tylnym panelu znajdziemy między innymi dwa porty PS/2, wyjścia wideo DVI i D-SUB oraz kilka portów USB 2.0.

Źródło: techpowerup.com
 

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Fourth Illusion
    0
    zarobic chca na czym tylko sie da
    • avatar
      derekpl
      0
      Bedzie kolejny wirtualny produkt dostepny tylko na wybranych rynkach jak HD5750 Low Profile, reklamowany jakies 3 miesiace temu i nadal nie dostepny w Polsce
      • avatar
        vinetou80
        0
        A kto wogóle kupuje produkty tej firmy?
        • avatar
          Konto usunięte
          0
          Da się to wpakować do budy ATX?
          • avatar
            Konto usunięte
            0
            "Karty rozszerzeń można montować w jednym porcie PCI-Express x4, który pozwala na instalację także kart ze złączem PCI-Express x16."

            No chyba nie ;p Już prędzej do tej wtyczki wsadzi się PCIe x1 ;p

            Witaj!

            Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
            Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

            Połącz konto już teraz.

            Zaloguj przez 1Login