Computex: 3DMark for Windows 8 - prezentacja benchmarka na stanowisku MSI
Bardziej wymagający niż 3DMark 11
MSI zaprezentowało na targach Computex 2012 demo z benchmarka 3DMark for Windows 8, który ma mieć premierę jeszcze w tym roku.
Pod koniec ubiegłego roku pisaliśmy o benchmarku 3DMark for Windows 8, a więc kolejnej odsłonie popularnej aplikacji do testowania wydajności komputera. Wiadomo, że Futuremark tym razem skupi się na kompatybilności z systemem operacyjnym Windows 8, a więc nowa wersja będzie przeznaczona zarówno dla komputerów stacjonarnych i laptopów (zgodnych z rodziną architektur x86), jak i dla netbooków i tabletów z procesorami ARM.
Niestety o nowej wersji benchmarka nie było wiadomo zbyt wiele... aż do targów Computex 2012.
Rąbka tajemnicy uchyliła firma MSI, a więc partner producenta aplikacji. Na jej stoisku można było zobaczyć demo jednego z testów, który jednak znacząco się różni od animacji przedstawianych w 3DMark 11. Tym razem nie postawiono na realistyczne krajobrazy i efektowną grę świateł, a na dosyć futurystyczny obraz zniszczenia i chaosu.
Warto również powiedzieć kilka słów odnośnie platformy testowej, na której uruchomiono aplikację. Składał się na nią m.in. 6-rdzeniowy/12-wątkowy procesor Intel Core i7 3960X, płyta główna MSI Big Bang-XPower II, dwie karty graficzne MSI GeForce GTX 680 Lightning oraz 8 GB pamięci DDR3-2400 Kingston HyperX Genesis.
Na sąsiednim monitorze uruchomiona była aplikacja MSI Afterburner, gdzie można było zobaczyć poszczególne wskazania sensorów. Wynika z nich, iż demo obciążyło procesory graficzne w około 98 – 99% i rozgrzało je do 63 stopni Celsjusza.
Płynność animacji podobno oscylowała w granicach 20 – 50 wyświetlanych klatek na sekundę. Można więc sądzić, iż nadchodzący benchmark będzie jeszcze bardziej wymagający niż 3DMark 11.
Więcej o płytach głównych i kartach graficznych zaprezentowanych na targach Computex:
- Computex: ASUS MARS III - overclockerskie połączenie dwóch GeForce GTX 680
- Computex: ASUS HD 7970 ROG Matrix: overclockerska karta z sześcioma wyjściami wideo
- Computex: ASUS ZEUS, czyli hybryda płyty z LGA 2011 i dwóch kart graficznych Radeon HD 7970
- Computex: Gigabyte GA-Z77X-UP7: płyta dla Ivy Bridge z 32-fazową sekcją zasilania - specyfikacja
Źródło: VR-Zone
Komentarze
24Po raz kolejny programiści AMD z Nvidią zamiast zajmować się optymalizacją gier to będą "pieścić" benchmark, żeby tylko wycisnąć jeszcze kilkanaście punktów.
Więc co u licha tak męczy sprzęt? Developerzy powinni się wstydzić. Rzucać jakieś niezoptymalizowane softwareowe ochłapy przekonując nas że to jest świetna grafika więc wymaga mocnego sprzętu. BZDURY!
Nie problem jest wywalić tysiące efektów i stworzyć z czegoś benchmark.
Sensowne jest dobre zastosowanie tego wszystkiego. A z tego co ukazuje demo to jest to przeciętniak - odwołuje się tu do Unreal Engine 4