Innowacja czy wariactwo?
Podczas odbywających się na Tajwanie targów Computex 2012 przedstawiciele firmy Asus zaprezentowali hybrydowe urządzenie Taichi. To swego rodzaju połączenie zarówno notebooka oraz tabletu tyle, że z dwoma wyświetlaczami.
W hybrydowym urządzeniu Asusa nie byłoby nic dziwnego, w końcu w ostatnich czasach coraz częściej wprowadzane do sprzedaży są tablety, które w bezproblemowy i szybki sposób stają się notebookami. Asus Taichi jest jednak nieco innym produktem, co prawda wciąż mówimy tutaj o hybrydzie notebooka z tabletem jednak w nieco inny sposób.
Zasadniczą kwestią, która odróżnia konstrukcję Taichi od innych jest zastosowanie dwóch ekranów. Z przedniego ekranu korzystamy wówczas kiedy Taichi pracuje w trybie notebooka, otrzymujemy wtedy do dyspozycji wszystkie możliwości jakie oferują klasyczne notebooki w tym klawiaturę QWERY.
W momencie kiedy chcemy przekształcić swoje urządzanie w tablet wystarczy, że zamkniemy obudowę notebooka. Wówczas za sprawą umieszczonego na tylnej obudowie matrycy notebooka wyświetlacz posłuży nam jako dotykowy ekran.
Oba ekrany o przekątnej 13,3-cala (dostępne będą również wersję z ekranami 11,6-cala) są dotykowymi konstrukcjami typu IPS HD, wyświetlającymi obraz w rozdzielczości 1920x1080 pikseli. We wnętrzu tego "cudaka" zastosowano nowoczesny procesor Intel Core i7 z generacji Ivy Bridge, a także 4 GB pamięci operacyjnej RAM typu DDR3 oraz dysk SSD.
Na dodatkowym wyposażeniu konstrukcji znalazły się porty USB 3.0, micro HDMI, DVI, DisplayPort i jack Audio. Tradycyjnie nie zabrakło modułów Ethernet, WiFi, Bluetooth czy też GPS oraz kamery internetowej oraz 5 MPIX aparatu. Dodatkowo urządzenie oferuje podświetlaną klawiaturę QWERTY i będzie sprzedawane wraz z fabrycznie zainstalowanym nadchodzącym systemem operacyjnym Microsoft Windows 8.
Cena hybrydowej konstrukcji Asus Taichi oraz przewidywana data premiery niestety nie została ujawniona.
Co sądzicie o nowej hybrydzie Asusa?
Więcej o firmie Asus:
- Computex: Asus prezentuje płytę głowną Wolverine z 40-fazową sekcją zasilania
- Computex: Asus HD 7970 ROG Matrix: overclockerska karta graficzna z sześcioma wyjściami wideo
- Computex: Asus Mars III - overclockerskie połączenie dwóch GeForce GTX 680
- Computex: Asus Zeus czyli hybryda płyty z LGA 2011 i dwóch kart graficznych Radeon HD 7970
Źródło: Engadget, TheVerge
Komentarze
6