Po rynkowym sukcesie układu chłodzenia cieczą H50, Corsair wprowadza zaprojektowaną całkowicie od nowa wersję – H70. Jest to kompletny zestaw do chłodzenia procesorów kompatybilny z produktami Intel i AMD.
Warto przeczytać: | |
W porównaniu z poprzednią wersją powiększono radiator tak, aby mógł odprowadzić więcej ciepła, oraz poprawiono chłodzenie przez dodanie drugiego wentylatora i zwiększenie wydajności obydwu. Jeden z dwóch 120-milimetrowe wentylatory zainstalowano w systemie pchnij-ciągnij (push-pull), dzięki czemu odprowadzanie ciepła z finów radiatora jest bardziej efektywne. Maksymalny hałas generowany przez pojedynczy wentylator wynosi 31,5 dBA.
Blok chłodzący zintegrowano z pompą, dzięki czemu radiator zakładany na procesor uległ zmniejszeniu względem poprzednika, przez co możliwe jest używanie chłodzenia na płytach mających pokaźne radiatory sekcji zasilania. Zestaw jest kompatybilny z podstawkami LGA 775, LGA 1156, LGA 1366 oraz AM3.
Według przeprowadzonych przez Corsair testów, temperatura na procesorze Intel Core i7-920 podkręconym do 3,8 GHz (przy napięciu zasilającym 1,34 V) zmniejszyła się aż o 13 stopni Celsjusza względem poprzednika. Warto mieć na uwadze to, że starszy H50 oferował podobną wydajność co najlepsze coolery wykorzystujące powietrze, więc wydajność nowego H70 będzie prawdopodobnie stać na jeszcze lepszym poziomie. Jednak z wydawaniem werdyktu najlepiej poczekać do pierwszych testów.
Produkt trafi do sprzedaży w przyszłym tygodniu, ale już są przyjmowane zamówienia w systemie przedsprzedaży – na H70 trzeba wyłożyć 77,20 funtów (przy aktualnym kursie 370 złotych), czyli o 20 funtów więcej niż poprzednik H50.
Źródło: hexus.net
Polecamy artykuły: | ||
Ile rdzeni powinien mieć twój procesor? | Poradnik: jak wybrać smartfona | 3D TV: rewelacyjne telewizory czy sukces marketingu? |
Komentarze
9Ciekawe czy dalo by rade zamontowac go na karcie? Chyba rozstaw otworów na karcie bylby za waski, chyba ze na fermi ;d
wychodzi na to że teraz corsair h50 stanieje..
Blad maly;)
BTW-fajnie sie to to prezentuje
Więc chłodzenie wodne wielkości radiatora z metalu i miedzi nie będzie wydajniejsze. Dopiero ciężar wody przewyższający kilkukrotnie ciężar AC ma lepsze osiągi (i imo jest znacznie tańsze -> bo jakaś konstrukcja o wadze wody z WC tylko z miedzi byłaby wydajniejsza ale drooooga)