Define S2 to bardziej ewolucja niż rewolucja. Klienci powinni jednak być zadowoleni - możemy liczyć na stosowane wzornictwo, wyciszenie konstrukcji oraz sporo miejsca na chłodzenie sprzętu.
Jakiś czas temu mieliśmy okazję przetestować obudowę Fractal Design Define S – konstrukcja została dostosowana do konfiguracji z chłodzeniem cieczą, ale wymagała dopracowania kilku elementów. Tak się właśnie składa, że producent zaprezentował jej usprawnioną wersję.
Model Define S2 występuje w czterech wersjach kolorystycznych – całość została utrzymana w eleganckiej stylistyce, która jest charakterystyczna dla linii Define. Przedni panel wykonano z anodyzowanego aluminium, natomiast w bocznym wstawiono okno z hartowanego szkła, które daje możliwość wyeksponowania wnętrza komputera. U góry wyprowadzono: wejście i wyjście audio, dwa porty USB 2.0, dwa porty USB 3.0 oraz jeden port USB 3.1 typ C.
Wnętrze obudowy podzielono na dwie komory i – podobnie jak w modelu Define S – jest wyjątkowo przestronne. Zmieści się tutaj płyta główna formatu mini-ITX, mATX, ATX lub E-ATX oraz siedem długich kart rozszerzeń (do 440 mm). Nie zapomniano też o możliwości pionowego montażu karty graficznej (trzeba osobno dokupić adapter Flex VRC-25).
Z drugiej strony przewidziano miejsce na dyski. Nośniki 2,5 cala można zamontować w uchwytach za tacką lub na osłonie na zasilacz, natomiast dyski 3,5 cala za tacką (w zestawie dodawany specjalny przewód do podłączenia dysków SATA). W „piwnicy” zmieści się standardowy zasilacz ATX.
Standardowe wyposażenie obejmuje trzy wentylatory Fractal Design Dynamic X2 GP-14, ale w razie potrzeby można dołożyć sześć kolejnych (można je podpiąć do huba Nexus+ Smart Hub). Nie zabrakło filtrów przeciwkurzowych i mat wyciszających.
Zainteresowani „wodowaniem” sprzętu też będą zadowoleni, bo Define S2 pomieści trzy duże chłodnice: z przodu 120/240/360 mm lub 140/280 mm, u góry 120/240/360 mm lub 140/280/420 mm oraz na dole 120/240 mm lub 140/280 mm. Producent przewidział też miejsce na rezerwuar.
Fractal Design Define S2 został wyceniony na 155 euro. Poniżej możecie jeszcze zobaczyć prezentację nowej obudowy.
Źródło: Fractal Design
Komentarze
3