Płyty główne

Gigabyte G1.Assassin 2: płyta dla graczy z LGA 2011

przeczytasz w 1 min.

Gigabyte zaprezentował na targach IDF 2011 płytę główną G1.Assassin 2, która jest przeznaczona dla procesorów Intel Sandy Bridge-E i skierowana dla bardziej wymagających klientów.

Intel Developer Forum (IDF) 2011 w San Francisco to miejsce, gdzie nie tylko Intel prezentuje swoje nowości, ale także inni producenci mogą się pochwalić swoimi produktami. Jednym z nich jest firma Gigabyte, która zademonstrowała kilka płyt głównych z pod procesory Sandy Bridge-E. Do wcześniej opisywanego przez nas modelu GA-X79-UD7, tym razem dołączył G1.Assassin 2, a więc konstrukcja przeznaczona dla bardziej wyrafinowanych użytkowników.

Gigabyte G1.Assassin 2 wykorzystuje czarny laminat formatu ATX, na którym umieszczono charakterystyczne dla serii G1.Killer zielone elementy. Powyżej podstawki LGA 2011 znalazła się rozbudowana,8-fazowa sekcja zasilania, natomiast po jej obydwu stronach banki pamięci DDR3 obsługujące tryb 4-kanałowy.
 

płyta główna Gigabyte G1.Sniper 2
 

Dla kart rozszerzeń udostępniono trzy złącza PCI-Express 3.0 x16, dwa PCI-Express x1 oraz jedno zwykłe PCI. Warto również wspomnieć, że płyta obsługuje łączenie kart graficznych w trybie 3-way SLI oraz CrossFireX. Tuż przy dolnej krawędzi znalazł się chipset Intel X79 chłodzony rozłożystym radiatorem, cztery gniazda SATA III 6 Gb/s, cztery SATA II 3 Gb/s oraz cztery SAS (Serial attached SCSI) 3 Gb/s. Nie zapomniano również o technologii DualBIOS, zapewniającej bezpieczeństwo podczas aktualizacji BIOSu.
 

podstawka LGA 2011 z płyty głównej Gigabyte G1.Assasin 2

Na tylnym panelu umieszczono między innymi złącze RJ45 wysokiej jakości karty sieciowej Bigfoot Networks Killer E2100 oraz wejścia i wyjścia 8-kanałowej karty dźwiękowej Creative X-Fi.
 

Więcej o płytach głównych pod LGA 2011:

Źródło: Anandtech, TechReport

Komentarze

20
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    wildthink
    0
    Co to za marketing z wysokiej jakości kartą sieciową. Co, ma przycisk do podkręcenia po której sieć "chodzi" 2x szybciej?
    A co do kolorystyki to dobrze, że nie jest to kolejna mdło niebieska konstrukcja, na widok której zbiera się na torsje.
    • avatar
      Konto usunięte
      0
      Ten socket wygląda jakby miał powyginane piny.
      • avatar
        Fishrman
        0
        I znowu RAMy przedzielone procesorem...
        • avatar
          Konto usunięte
          0
          Biednie wygląda ta płyta , żeby nie powiedzieć skromnie , czego nie będzie można pewnie powiedzieć o cenie... Czekam co pokaże Asus
          • avatar
            Konto usunięte
            0
            Powinni montować 8 banków, a nie 4. Przez to traci na atrakcyjności.
            • avatar
              Konto usunięte
              0
              Ostatnio dużo jest o LGA 2011 i sandy bridge-e.
              • avatar
                Konto usunięte
                0
                Mam ta rodzine tylko ze na LGA1366 (G1.Sniper) bardzo dobra płyta i warta każdych pieniedzy ;) swoja droga jestem ciekaw czy Assassin 2 bedzie w rozmiarze XL ATX jak jego brat z LGA1366 ;)
                • avatar
                  jeomax.co.uk
                  0
                  I bedzie pewnie ze 2.000 zl kosztowala, to jakies przegiecie. Gigabyte marnie skopiowal ROG od Asusa, nie dosc, ze plyty dla 1366 wyszly po czasie, to jeszcze drogie, jak cholewa, a watpie, czy maja rzeczywiscie taki luksus, jak ROGi - w wyposazeniu, czy BIOSie.
                  • avatar
                    misiek12_sdz
                    0
                    Mugen znowu będzie wadził o RAM. Nie wiem kto to projektuje ale gdzyby mieszkał na 30m2 to na pewno umiałby lepiej rozplanować mobo za tyle kasy.
                    • avatar
                      Konto usunięte
                      0
                      Rozmieszczenie elementów na tej płycie wydaje mi się bardzo dobre. Należy pamiętać o tym że sloty pamięci i sekcja zasilania nie mogą być umiejscowione zbyt daleko od socketu (problemy z długością ścieżek), generalnie im krócej tym lepiej. Szkoda tylko że często producenci lepszych radiatorów nie pamietają o odpowiednim ukształtowaniu dolnej części konstrukcji i później są problemy z instalacją.

                      Witaj!

                      Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
                      Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

                      Połącz konto już teraz.

                      Zaloguj przez 1Login