GIgabyte F2A88X-UP4 i G1.Sniper A88X: topowe płyty główne pod procesory AMD APU Kaveri
Nowe modele zostały wyposażone w podstawką FM2+ i chipset AMD A88X, a ich premiera powinna nastąpić jeszcze przed końcem tego roku.
Jeszcze w tym roku powinna nastąpić premiera procesorów AMD APU Kaveri, których desktopowe wersje będą kompatybilne z nową podstawką FM2+. Z tego też powodu powinniśmy się spodziewać prawdziwego „wysypu” nowych płyt głównych. Co zaoferuje nam firma Gigabyte?
Tajwański producent zapowiedział kilka nowych konstrukcji - G1.Sniper A88X, F2A88X-UP4, F2A88X-D3H, F2A88X-HD3, F2A88XM-D3H, F2A85XM-DS2 oraz F2A88XM-HD3. Wszystkie z nich zostały wyposażone w gniazdo FM2+ (kompatybilne również z układami APU Trinity i Richland), złącza PCI-Express 3.0 oraz wyjścia HDMI i DisplayPort pozwalające na przesyłanie obrazu w rozdzielczości Ultra HD 4K.
Topowa płyta F2A88X-UP4 ma czarno-czerwoną kolorystykę i przeznaczona jest dla najbardziej wymagających klientów. Zasilaniem procesora zajmuje się wydajna sekcja z komponentami Ultra Durable 5 Plus i rozbudowanym systemem chłodzenia, natomiast dla zwolenników podkręcania udostępniono m.in. przyciski łatwego dostępu i wyświetlacz diagnostyczny. Całość uzupełniają trzy złącza PCIe 3.0 x16.
Czarno-zielony model G1.Sniper A88X (pierwsza konstrukcja z serii G1.Killer pod procesory AMD) przeznaczony jest dla najbardziej wymagających graczy – na jego pokładzie udostępniono wydajną sekcję zasilania, cztery banki pamięci oraz dwa złącza PCI-Express 3.0 x16.
Na szczególną uwagę zasługuje tutaj układ dźwiękowy AMP-UP Audio (bazujący na procesorze Realtek ALC898) oraz pozłacany port USB 2.0 z technologią stabilizacji zasilania USB DAC-UP.
Niestety jeszcze nie wiadomo kiedy i w jakiej cenie opisywane konstrukcje trafią do sprzedaży.
Źródło: Gigabyte
Komentarze
9Mimo wszystko uważam że negatywny odbiór wprowadzania nowych podstawek jest nieco przesadzony.Zawsze coś tam nowego dadzą.Należy sobie zdawać sprawę że ludzie którzy coś tam wiedzą o komputerach,modernizują je,podkręcają itd.to 3 może 5 % klienteli.Zazwyczaj wygląda to tak że klient bierze sprzęt i używa dopóki jego wydajność,funkcjonalność jest wystarczająca dla niego a później poprostu wyrzuca i kupuje nowy.Piszę tu o normalnych krajach.