Miniaturowa płyta główna Gizmo z układem AMD APU G dla systemów wbudowanych
Na laminacie o wymiarach 4 x 4 cale zamontowano procesor AMD G-T40E z grafiką Radeon HD 6250 i 1 GB pamięci DDR3.
Społeczność GizmoSphere zaprezentowała tanią płytę główną Gizmo, która została zbudowana na bazie procesorów AMD APU. Konstrukcja ta przeznaczona jest dla twórców systemów wbudowanych oraz hobbystów.
Gizmo jest deweloperską płytą główną x86 o wymiarach 4 x 4 cale, która może uruchomić szereg systemów operacyjnych, w tym Android, Linux, RTOS i Windows. Na laminacie znalazł się 2-rdzeniowy procesor AMD G-T40E o taktowaniu 1,0 GHz, połączony w jednym układzie z kartą graficzną Radeon HD 6250 oraz 1 GB pamięci operacyjnej typu DDR3. Ponadto zastosowano tutaj dodatkowe złącza krawędziowe o wysokiej i niskiej prędkości, które zapewniają pełną gamę zastosowań.
Cała konstrukcja oferuje moc obliczeniową na poziomie 52 GFLOPSów i pobiera mniej niż 10 W mocy. Dzięki temu sprawdzi się w urządzeniach typu „Digital Signage”, STB (set-top-box) w architekturze x86, telewizji internetowej, kioskach informacyjnych, punktach sprzedaży, kasynach, serwerach mediowych oraz przemysłowych systemach sterowania i kontroli.
„Gizmo to doskonała płyta przyczyniająca się do rozwoju następnej generacji systemów wbudowanych,” powiedział Kamal Khouri, director w dziale Embedded Products firmy AMD. „Nowa płyta będzie służyć zróżnicowanej i rosnącej społeczności deweloperów rozwiązań wbudowanych, a w szczególności będzie przydatna dla tych, którzy chcą zintegrować zaawansowane funkcje architektury heterogenicznej. Deweloperzy poszukujący wysoko wydajnej, w pełni funkcjonalnej płyty głównej x86 odkryją ogromną wartość w produkcie Gizmo.”
Gizmo jest częścią zestawu deweloperskiego, który można nabyć na stronie GizmoSphere.org w cenie 199 dolarów. Poniżej możecie zobaczyć filmiki prezentujące konstrukcję.
Źródło: AMD, GizmoSphere, LegitReviews
Komentarze
17Nie sądze.
Która poważna firma będzie chciała zaoszczędzić parę zł kupując urządzenie niedoskonale stabilne i zawodne?
Nie bez potrzeby stosuje się w przemyśle sterowniki PLC, które osiągi może mają i gorsze, ale są tak zaprojektowane, aby nigdy nie nawaliły.