Standardowy nośnik GOODRAM Extension ma 64 GB, ale w razie potrzeby istnieje możliwość rozszerzenia jego pojemności o moduły 128 i 256 GB
Polska firma Wilk Elektronik wprowadziła do swojej oferty rewolucyjne dyski GOODRAM Extension, które pozwalają na rozbudowanie pojemności i zwiększenie ich wydajności.
Zaprezentowany nośnik standardowo został wyposażony w pamięć flash o pojemności 64 GB i komunikuje się z komputerem za pomocą interfejsu SATA 6 Gb/s. Osiągi konstrukcji nie odbiegają od wydajniejszych modeli SSD i sięgają nawet 500 MB/s podczas zapisu danych oraz 550 MB/s podczas ich odczytu.
W razie potrzeby istnieje jednak możliwość rozszerzenia pojemności dysku, a służą do tego dodatkowe moduły flash o pojemności 128 GB, a także 256 GB. W efekcie nośnik może mieć nawet 2 TB pojemności, a każda kolejna kość dodatkowo zwiększa oferowaną wydajność.
Nie każdy użytkownik, który dziś kupuje dysk SSD, do końca wie, czy na przykład za rok czy dwa lata jego pojemność będzie wystarczająca - wyjaśnia Krzysztof Nowak z GOODRAM Research&Development Department - Dlatego też, opracowaliśmy innowacyjną technologię umożliwiającą rozszerzenie pojemności dysku przez samego użytkownika w dowolnym momencie użytkowania i tym samym zminimalizowanie kosztu upgrade’u.
Dyski i moduły rozszerzeń GOODRAM Extension już wkrótce powinny trafić do sprzedaży, a producent udziela na nie 5-letniej gwarancji.
AKTUALIZACJA [2013-04-02]
Mamy nadzieję, że żart Primaaprilisowy, jaki wraz z firmą Wilk Elektronik S.A. - właścicielem marki GOODRAM - udało nam się zrobić, przypadł Wam do gustu. Wiele osób od razu rozpoznało to jako żart, ale wielu użytkowników, przyznamy, że my także, chciałoby, by tego typu urządzenie pojawiło się na rynku. Kto wie, może żart zamieni się w realny produkt? ;D
Źródło: Wilk Elektronik
Komentarze
74Prima Aprilis :P
może to jednak nie żart? ;)
I nic dzisiaj se w necie nie przeczytasz... no chyba że lubisz marzyć.
Według mnie to straszna kpina i wstyd... Jak tak duża firma może sobie pozwolić na żarty typu "Mamy innowacyjny produkt, wymyśliliśmy coś z czego będziemy znani" i zaraz "ahahahaha jednak nie frajerzy, dalej będziemy robić kości RAM". Kur** POLSKA!
Mam nadzieję tylko, że żywotność tego dysku jest dość duża. Ciekawi mnie także czy "dokładanie kart" do dysku osłabia szybkość przetwarzania
Ja np mam wlasnie ten problem ze 256 jest zbyt drogie, a 128 zbyt malo pojemne i jestem w kropce. Przy takim rozwiazaniu to moglbym nawet kupic 64GB i pozniej sobie rozszerzac, bo nie od dzis wiadomo ze koszty rozlozone na "wiele rat" mniej bola niz jednorazowe wywalenie 600-700zl na 256GB dysk.
Dzisiaj nikomu nie można ufac :D
Tylko trzeba będzie pomyśleć nad interfejsem nie spowalniającym kolejnych modułów.
Chciałbym jednak aby to była prawda :-)
Teraz panowie cena. :|