Filmowanie dla aktywnych, nawet w rozdzielczości 1920 x 1440, za pomocą najmniejszej z kamer GoPro HERO
Rodzina kamer GoPro HERO 4 staje się najbardziej różnorodną serią w ofercie tego producenta. Oprócz kamery z wyświetlaczem, bez wyświetlacza, czy uproszczonego modelu, mamy teraz do wyboru również GoPro HERO 4 Session. Kamerę sportową o kształcie kostki, która już na pierwszy rzut oka przypomina produkt Polaroida.
Podobnie jak w Cube+ także w przypadku HERO 4 Session mamy tylko jeden przycisk sterujący, którym rozpoczniemy filmowanie lub fotografowanie w trybie poklatkowym.
GoPro HERO 4 Session jest o 50% mniejsza i 40% lżejsza niż kamery HERO 4 Black oraz Silver
W menu możemy określić rozdzielczość zdjęć - 8 lub 5 Mpix, włączyć tryb seryjny - do 10 kl/s, funkcje ProTune (podniesiona czułość ISO), a w trybie filmowym wybierać pomiędzy rozdzielczościami 1440/30p, 1080/60p, 720/100p i i niższymi (kodek wideo H.264, audio AAC). Rejestracja filmów odbywa się w trybie nieskończonej pętli - gdy zabraknie miejsca na karcie pamięci stare dane są nadpisywane.
Podwójny mikrofon (z przodu i z tyłu) może przełączać się pomiędzy standardowym trybem rejestracji dźwięku oraz funkcją redukcji szumów wiatru.
Łączność ze smartfonem i pilotem zdalnego sterowania zapewniają wbudowane moduły Wi-Fi i Bluetooth.
Wbudowany akumulator o pojemności 1030 mAh (ładowany przez złącze mikroUSB) pozwala filmować przez około 105 do 120 minut przy wyłączonym Wi-Fi i około 90 minut przy sterowaniu zdalnym za pomocą aplikacji GoPro.
Najnowszy produkt GoPro jest ponad dwa razy droższy niż kamerka Polaroid. Oczekujemy zatem dużo lepszej jakości filmów i zdjęć. Można je wykonywać pod wodą na głębokości do 10 metrów i nad wodą w dowolny sposób, z pomocą standardowych akcesoriów GoPro - w zestawie oprócz tradycyjnych uchwytów, znajdziemy niewielką głowicę kulową. Niewielka, acz solidna, obudowa ułatwi również ewentualne podrzucanie kamery.
Od 12 lipca kamera dostępna będzie w sprzedaży w cenie 429,29 euro, w dwóch wersjach - standardowej i dla surferów. Do sklepów trafi też kilka nowych akcesoriów, w tym walizeczka na kamerę GoPro HERO i akcesoria, a także wyposażony w zacisk statyw z łamanym ramieniem przeznaczony dla muzyków oraz uchwyt z elastycznym paskiem, na przykład na nadgarstek.
Źródło: GoPro
Komentarze
7A tak na marginesie w Protune nie chodzi o podniesienie wartości ISO tak jak jest napisane w nawiasie. Dzięki Protune otrzymujemy coś na wzór filmu w wersji RAW, tak że możemy go mocno modyfikować w zaawansowanej postprodukcji.
Co do samej kamerki - na bank 720/100p a nie 720/120?
Swoją drogą Pan Karol Żebruń pominął w swoim newsie tryby 960p@60 i 480p@120