Specjalne zestawy LED, które podświetlają wiszące na ścianach telewizory, wprowadziła do oferty niemiecka Hama. Efekty świetlne o nazwie Hama Levelmount, poza funkcją ozdobną, wpływają na poprawę kontrastu obrazu, dzięki czemu oglądanie telewizji jest mniej męczące dla oczu.
Hama przygotowała cztery komplety Levelmount. Każdy składa się z uchwytu ściennego oraz diod LED w szklanych tubach. Komplety różnią się rodzajem uchwytu oraz liczbą i długością oświetlenia. Dwa zestawy przeznaczone są do telewizorów o przekątnej ekranu od 25 do 94 cm (VESA 400x200). Pierwszy składa się z dwóch świecących tub o długości 22,9 cm i uchwytu ściennego, który utrzymuje telewizor w odległości 3,8 cm od ściany. Drugi zestaw - także dla mniejszych telewizorów - wyposażono w uchwyt z wydłużanym ramieniem (maks. 26,5 cm od ściany) oraz czterech 22,9-centymetrowych tub LED-owych.
Kolejne dwa zestawy mogą być wykorzystywane do podświetlania dużych telewizorów o przekątnej od 94 do 165 cm (VESA 800x800). Jeden składa się z mocnego uchwytu (maks. odległość TV od ściany to 3 cm) oraz dwóch tub z diodami o długości 81,3 cm. Drugi zestaw zawiera taki sam uchwyt, ale wyposażony w dwie 22,9-centymetrowe tuby LED-owe i kolejne dwie o długości 81,3 cm.
Niemiecki producent zaoferował siedem różnych kolorów podświetlenia - zielony, czerwony, żółty, niebieski, turkusowy, fioletowy i biały. W każdym przypadku diody LED w specjalnych szklanych tubach mogą świecić w trybie ciągłym lub zapalać się tylko w reakcji na sygnał dźwiękowy. Osoby, które lubią różnorodność, będą mogły zaprogramować wyświetlanie kilku kolorów jeden po drugim. W razie potrzeby automatycznie ustalą pożądaną częstotliwość zmiany barw. Specjalne żarówki LED oferowane są również osobno i mogą służyć do podświetlania dowolnych pomieszczeń, mebli i urządzeń w domach.
Hama Polska nie podała jeszcze terminu wprowadzenia zestawów Levelmount na polski rynek. Ceny w Niemczech wynoszą - w zależności od modelu - od 69,90 do 179 EUR.
Źródło: Hama
Polecamy artykuły: | ||
Programy dla pasjonatów fotografii cyfrowej | 100 najlepszych gier XX wieku cz. 3 | Sztuczki i porady do Windows 7 na lepszą pracę |
Komentarze
1