Ponad rok po zawiązaniu ścisłej współpracy na polu domowych urządzeń medycznych i ochrony zdrowotnej osób starszych, czy przewlekle chorych, firmy Intel oraz General Electric postanowiły utworzyć do tego celu oddzielną spółkę.
Oba koncerny ujawniły, że wymieniona firma powstanie z połączenia GE Healthcare's Home Health oraz Intel Digital Health Group, czyli działów zajmujących się technologiami wspierającymi rozwój domowego zaplecza medycznego. Będzie to w pełni partnerskie przedsięwzięcie, dlatego każdy z założycieli będzie miał 50% udziałów. Nowo powstała firma będzie miała swoją siedzibę w Sacramento, w stanie Kalifornia. Jej dyrektorem generalnym zostanie Louis Burns, obecny wiceprezes koncernu Intela i główny menadżer Digital Health Group.
Zarówno Intel, jak i General Electric od kilku lat mają ochotę na wykreowanie rynku osobistej aparatury medycznej. Na początku obie korporacje postanowiły skupić się na problemach osób starszych. Wprowadzono już do sklepów pierwsze urządzenia do monitorowania stanu pacjenta na odległość - GE Quiet Care oraz Intel Health Guide. Trwają prace nad kolejnymi rozwiązaniami.
"Przy obecnym problemie starzenia się społeczeństwa kontrolowanie kosztów opieki zdrowotnej przy jednoczesnym wzroście jej jakości jest jednym z największych wyzwań, z którymi musimy się dzisiaj zmierzyć. Sądzimy, że te wspólne przedsięwzięcie ma wielki szanse pokonania tych trudności i poprawienia jakości życia milionów ludzi - przy jednoczesnym zmniejszaniu kosztów leczenia." - stwierdził prezes General Electric, Jeff Immelt.
Być może będzie to milowy krok na drodze ku technologicznej rewolucji w podstawowej opiece zdrowotnej i stworzeniu domowego "ośrodka" medycznego. Może kiedyś nasza toaleta sprawdzi, co jedliśmy, czy jesteśmy zdrowi, czy mamy jakieś pasożyty, a następnie dane prześle do naszego lekarza. Albo gorzej - do lodówki, która stwierdzi, że czas na zdrową żywność i małą dietę. Jednak na razie pozostaje nam nasza szara rzeczywistość wraz z zupełnie prawdziwymi wizytami u lekarza. Tak, czy inaczej Intel i GE zaczynają wojaże na zupełnie nieodkrytym polu, w którym aż kipi od potencjalnych zysków. Należy im życzyć powodzenia.
Źródło: Intel
Polecamy artykuły: | ||
Ile rdzeni powinien mieć twój procesor? | Poradnik: jak wybrać smartfona | 3D TV: rewelacyjne telewizory czy sukces marketingu? |
Komentarze
0Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!