Wydarzenia

Rekordowy kwartał Intela - 100 mln dostarczonych mikroprocesorów

przeczytasz w 1 min.

Intel wW trzecim kwartale 2014 roku osiągnął najwyższe przychody w historii oraz znaczne dochody.

Intel - siedziba firmy

Intel ogłosił wyniki finansowe za trzeci kwartał 2014 roku, który okazał się najlepszym okresem w jego historii – przychody firmy wyniosły wtedy aż 14,6 mld dolarów. Przy okazji ustanowił on też rekord w ilości dostarczonego sprzętu PC, serwerów, tabletów, telefonów i rozwiązań dla Internetu rzeczy, a także po raz pierwszy dostarczył 100 milionów mikroprocesorów w ciągu jednego kwartału.

Dokładne wyniki finansowe prezentują się następująco: przychody wyniosły 14,6 mld dolarów (USD), zysk operacyjny 4,5 mld dolarów, zysk netto 3,3 mld dolarów, a zysk na akcję (EPS) 0,66 dolarów. Spółka wygenerowała około 5,7 mld dolarów przepływów gotówkowych z działalności operacyjnej, wypłaciła dywidendy w wysokości 1,1 mld dolarów i odkupiła 122 mln swoich akcji zwykłych za 4,2 mld dolarów.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, jak rozwija się nasza firma”, powiedział Brian Krzanich, CEO Intela. „W trzecim kwartale osiągnęliśmy najwyższe przychody w historii oraz znaczne dochody. Przed nami wiele wyzwań, ale te wyniki dają nam pewność, że skutecznie realizujemy obraną strategię oferowania rozwiązań dla rozmaitych nowych segmentów rynku”.

Intel - wyniki finansowe Q3 2014

Ostatni kwartał tego roku ma być jeszcze lepszy, bo analitycy prognozują przychody na poziomie 14,7 mld dolarów (+/- 500 mln dolarów), wpływ inwestycji kapitałowych, odsetek i innych rzędu około 175 mln dolarów oraz marżę brutto na poziomie 64% (+/- kilka punktów procentowych). W tym czasie producent planuje też wydatki na badania i rozwój oraz fuzje i przejęcia rzędu około 4,9 mld dolarów, koszty restrukturyzacji około 45 mln dolarów, umorzenie wartości niematerialnych i prawnych związanych z przejęciami około 65 mln dolarów, a także amortyzację w wysokości około 1,9 mld dolarów. Całoroczne wydatki kapitałowe wyniosą 11 mld dolarów (+/- 500 mln dolarów), a stopa podatkowa około 28%. Wyniki finansowe za czwarty kwartał 2014 roku zostaną ogłoszone w dniu 15 stycznia 2015 roku.

Intel zorganizował wczoraj publiczną transmisję internetową poświęconą rekordowym wynikom finansowym. Jej zapis jest dostępny na stronie relacji inwestorskich.

Źródło: Intel

Komentarze

46
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Konto usunięte
    4
    Pięknie kasują swoich klientów. Ciekawe jaką marżę brutto ma AMD.
    • avatar
      Konto usunięte
      2
      Dałem szanse AMD:
      K5-166, K62-233, K63-350,k63-500, Athlon XP 1600+, AMD 64 3000+, a potem :(
      Teraz nie kupił bym Amd. Dałem im szanse gdy byli słabsi w czasach socket7, później fajnie było od slot A (nie miałem) przez socket A, aż do s754,s939, początki am2. Kiedy wszedł od niebieskich s775 i c2d/c2q i było po zabawie.
      • avatar
        LGA2011
        -1
        Zanim przemówi tu ten "ekspert" co bredzi o rzekomych setkach miliardach straconych przez AMD dzięki brudnym chwytom Intela, to chciałbym przypomnieć mu o wspólnym "wyczyszczeniu" rynku CPU z innych producentów, dzięki umowie patentowej Intel-AMD.

        Wracając do tematu - kiedyś AMD było w równie złej sytuacji na rynku CPU, problem jest więc w inżynierach i kierownictwie. Ciekaw jest czy ci sami ludzie zarządzają AMD i projektują procesory co w 1999 roku? Pewnie nie.
        • avatar
          Sander Cohen
          -2
          Procesory maja bardzo dobre, bardzo uniwersalne, aczkolwiek kosztowne, podobnie jak pozniejszy upgrade, ktory praktycznie jest niemozliwy po wyjsciu nowej serii - ciagle zmiany podstawek, itp. Szkoda ze AMD troche sie przeliczylo przy projektowaniu architektury modulowej, bo niestety nie jest to wykorzystane w takim stopniu jak mialo byc, bo chocby gry dopiero zaczynaja wykorzystywac wiecej niz 2 rdzenie.
          A Intel wykorzystujac swoje wplywy i pozycje monopolisty doprowadzil do praktycznie wyniszczenia AMD. Niestety.
          W swojej historii "komputerowania" mialem procesory obu firm i licze na to ze AMD sie troche odbije. Chetnie ponownie kupie lapka z prockiem AMD, jesli tylko bedzie porownywalny wydajnoscia z Intelem. Moze byc ciut wolniejszy (nie wiecej niz 5%) ale chcialbym zeby oferowal cos w zamian, co czynilo by jego zakup oplacalnym, np. uzyteczne interfejsy, itp. W deaktopie oczekuje podobnej wydajnosci i kto wie, moze dam AMD szanse, chocby zeby sie odgryzc Intelowi za szkodliwe dla wszystkich praktyki.
          • avatar
            Minimal
            -4
            Dołożyłem do tego cegiełkę :) i w sumie innego wyboru nie rozważałem bo konkurencja nie posiada niczego o podobnej wydajności jak 4690k... trochę to przykre chociaż dla mnie od zawsze synonim słowa "procesor" to Intel ;)
            • avatar
              Konto usunięte
              -37
              Oh holy moly! 100 baniek prockow?! Fiuu-fiuut... I to jest konkretna firma, a nie jakies placeusze plastelinowe z AMD. Oby tak dalej. Niech jeszcze przywroca prawo moore'a do zycia, to bedzie eldorado
              • avatar
                Bosman
                0
                Osobiście znowu wybiorę AMD, w procu (i grafie). Tak, mam sentyment, bo jak kupowałem drugiego kompa w 2001 roku, to wybór AMD był oczywisty. Później jeszcze 2 razy zdecydowanie ich wybierałem. Dopiero później bardziej zaznaczyło się przywiązanie do marki. Mówienie, że AMD jest samo winne jest nieporozumieniem. Kiedy AMD miał lepsze procki (zwłaszcza bardziej opłacalne) ludzie w większości i tak wybierali Intela bo to Intel, a nie jakieś AMD, pewnie niekompatybilne itp. bzdury.
                Poza tym stosowanie przez Intela nielegalnych praktyk monopolistycznych jest faktem i trudno oczekiwać, żeby ktoś był w stanie w takiej branży i takiej sytuacji ich pogrzebać.
                Gdyby wtedy AMD osiągnęło należny im stopień sprzedaży, to takie oskarżenia bym jeszcze zrozumiał.
                • avatar
                  stalkerpl
                  0
                  chyba pierwszy komputer kupiłem sobie w 1998r i od tamtej pory zawsze procek amd az do 2011r. wtedy przesiadłem sie na 3570k, nie wiem czy wrócę jeszcze do amd, nie chce nabijac kasy temu monopoliscie intelowi, jak zostana tylko oni to będzie armagedon

                  Witaj!

                  Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
                  Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

                  Połącz konto już teraz.

                  Zaloguj przez 1Login