Dyski SSD powoli ogarniają nie tylko rynek dysków codziennego użytku, ale również dysków przenośnych oraz dysków stosowanych w urządzeniach pomiarowych i badawczych. Kingston zaprezentował dwie nowe serie SSD należące do tych kategorii sprzętowych.
Na popularnośc dysków SSD wpływa nie tylko stopniowy spadek cen, ale także wielokrotnie wyższa wydajność i odporność na uszkodzenia w porównaniu ze standardowymi dyskami magnetycznymi.
Warto przeczytać: | |
Kingston HyperX Max to seria przenośnych SSD wyposażonych w interfejs USB 3.0. Przeznaczona została ona dla użytkowników wymagających szybkiego transferu oraz wysokiego bezpieczeństwa swoich danych.
Wewnątrz aluminiowej, niebieskiej obudowy o wymiarach 73,5 x 118,6 x 12 mm znajduje się dysk Kingston SSDNow V+ charakteryzujący się maksymalną prędkością odczytu danych na poziomie 195 MB/s oraz zapisu - 160 MB/s. Dysk korzysta z kontrolera Toshiba SSD T6UG1XBG oraz pamięci Toshiba MLC NAND Flash. Pobór mocy nie przekracza 4,5 W. MTBF (średni czas bezawaryjnej pracy) oszacowano na 1 milion godzin. Dysk jest odporny na kurz i wstrząsy, a całość waży jedyne 118 gramów.
Dysk objęty został 3-letnią gwarancją producenta i sprzedawany będzie w trzech wersjach pojemnościowych: 64 GB w cenie ok. 200 dolarów, 128 GB w cenie ok. 350 dolarów oraz 256 GB w cenie ok. 700 dolarów.
Kingston S100 to seria dysków przeznaczona do zastosowań innych, niż w komputerach PC. Dyski mają trafić głównie do specjalistów korzystających z mobilnych urządzeń pomiarowych i badawczych oraz do urządzeń obsługujących automatyczne maszyny przemysłowe.
Dyski wyposażone zostały w standardowe obudowy 2,5-cala i interfejs SATA 3 Gb/s. Występują w dwóch wersjach pojemnościowych:
- 8 GB oferujący maksymalną prędkość odczytu na poziomie 90 MB/s oraz zapisu na poziomie 30 MB/s
- 16 GB oferujący maksymalną prędkość odczytu na poziomie 230 MB/s oraz zapisu na poziomie 75 MB/s
Parametr MTBF (średni czas bezawaryjnej pracy) dysków z serii S100 oszacowany został na 1 milion godzin. Dyski zostały objęte 3-letnią gwarancją producenta. Za wersję 8 GB będziemy musieli zapłacić około 41 euro, a za 16 GB około 57 euro.
Źródło: Hexus, TechPowerUP
Polecamy artykuły: | ||
Fotogaleria: obudowa jakiej jeszcze nie było | TOP-10: Monitory | GeForce GTX 580 - najszybsza w rodzinie |
Komentarze
13Zresztą te transfery to chyba jakaś porażka, sprzedaż na poziomie znikomym tutaj widzę. Chyba że jelenie w MM lub innym markiecie się jak zwykle znajdą, ale czemu Ci ludzie nadal tam kupują to nie mam pojęcia :D
Seria S100 to dyski do urządzeń przemysłowych. Tam nie stosuje się potworków typu Win7. System musi być niezawodny. Tak, jeżeli występuje tam Winda to dedykowane edycje 2000 lub XP. Chociaż jakiś czas temu instalowałem Windows 3.0. Nie jest w sprzedaży? Bzdury. Jest dostępny podobnie jak i MS-DOS. Karta CF z licencją MS.
Wracając do tematu. Sądzę, że producent liczy na większą sprzedaż tej serii niż HyperX Max, ponieważ rynek zastosowań przemysłowych jest dużo większy. Szkoda tylko, że nie występuje wersja z PATA.
Oraz
"Dyski SSD powoli ogarniają one nie tylko rynek dysków"
Czyż nie lepiej brzmiałoby to bez słowa "one"?
Nie ma to jak 4x dysk w jednym zdaniu ;]
* SSD powoli ogarniają nie tylko rynek nośników codziennego użytku, ale również dysków przenośnych oraz napędów stosowanych w urządzeniach pomiarowych i badawczych.
Synonimy... bez tego ani rusz ;)