Słyszałeś o firmie Kioxia? Nowy-stary producent pamięci flash debiutuje na rynku
Firmy Toshiba Memory chyba nikomu nie trzeba przedstawiać – do tej pory byłą jednym z głównych graczy na rynku pamięci flash i nośników SSD. Nie każdy jednak wie, że niedawno zmieniła ona nazwę na Kioxia. Co to oznacza dla klientów?
Toshiba Memory to teraz Kioxia
Pod koniec ubiegłego roku wszystkie marki Toshiba Memory zmieniły nazwę na Kioxia - to połączenie japońskiego słowa kioku, oznaczającego „pamięć”, oraz greckiego słowa axia, oznaczającego „wartość”. Nowa nazwa odzwierciedla misję firmy, polegającą na ulepszaniu świata za sprawą „pamięci”, która stanowi fundament wizji firmy.
Wraz z nową nazwą, zaprezentowano logo firmy. Srebrny kolor w nowym logo będzie oficjalnym kolorem firmowym, który ma obrazować najwyższą jakość w technologii pamięci. Oprócz koloru srebrnego firma w swojej komunikacji będzie używać także koloru jasnoniebieskiego, magentowego, jasnozielonego, pomarańczowego, żółtego, białego i czarnego.
Nowa nazwa została przyjęta jako marka wszystkich produktów Toshiba Memory B2B, ale marka produktów B2C pozostaje niezmieniona. Oznacza to, że poszczególne produkty - dyski SSD, karty SD czy pamięci flash USB nadal są oznaczone logo firmy Toshiba (przykładem tutaj może być niedawno testowany przez nas dysk RC500). Pełna zmiana ma nastąpić w tym roku. Teraz już nie będziecie zastanawiać się co to za dziwna firma :).
Kioxia pracuje nad nowymi pamięciami flash
Toshiba Memory Corporation od lat jest siłą napędową ewolucji technologii pamięci flash - od wynalezienia pamięci flash NAND w roku 1987 po wprowadzenie najnowocześniejszych pamięci flash 3D BiCS Flash. Wiemy, że Kioxia nie zamierza spoczywać na laurach i pracuje nad nowymi produktami.
Niedawno w Kitakami producent otworzył nową fabrykę Fab K1, która w tym roku ma rozpocząć masową produkcję pamięci 3D BiCS Flash. Zakład będzie współpracować z fabryką Fab Y6 w Yokkaichi.
Japoński gigant zamierza skupić się na rozwoju warstwowych pamięci 3D BiCS Flash – już teraz są dostępne układy składające się z 96 warstw, ale w przyszłości będą one jeszcze bardziej złożone. Nowe pamięci pozwolą zwiększyć pojemność i obniżyć ceny nośników.
To jednak nie koniec planów producenta. Kioxia zapowiada rozwój pamięci UFS i eMMC dla urządzeń mobilnych i branży automotive.
Ciekawostką są także nowoczesne układy XL-Flash, które plasują się między pamięcią DRAM i NAND – tego typu rozwiązanie będzie stosowane głównie w serwerach i centrach danych.
Plany producenta wyglądają ambitnie. Możemy zatem podejrzewać, że niebawem na rynku pojawią się całkowicie nowe dyski SSD, już od początku sygnowane marką Kioxia. Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej o Kioxia odsyłamy na stronę producenta.
Źródło: Kioxia
Warto zobaczyć również inne newsy o dyskach SSD:
- Patriot prezentuje nośniki P300 - tanie SSD pod PCIe
- SSD pod PCI-Express 4.0 to przyszłość - przegląd modeli z CES 2020
- ADATA XPG szykuje mocne uderzenie na CES 2020 - w planach laptop, monitor oraz wydajne pamięci
Komentarze
2