Lenovo DX8200D wykorzystuje wirtualizację, by zmniejszyć koszty i przestoje oraz uprościć wdrażanie pamięci masowej definiowanej programowo.
Firma Lenovo stara się spopularyzować technologię definiowanego programowo centrum danych. Aby było to możliwe, zapowiedziała DX8200D – urządzenie, które łączy platformę serwerową z oprogramowaniem do wirtualizacji pamięci masowej oraz oprogramowaniem do wielordzeniowych rozwiązań Parallel I/O SANsymphony od DataCore Software. Zacznijmy jednak od początku…
Lenovo DX8200D jest gotowym do użytku urządzeniem do SDS (pamięci masowej definiowanej programowo). Jego rdzeniem jest wydajny serwer Lenovo System x3650 M5, mający zapewniać wysoki poziom dostępności i krótkie czasy reakcji. Efektem połączenia go z zaawansowanym oprogramowaniem – według producenta – jest pomoc „w skróceniu przestojów i zmniejszeniu kosztów wdrożeń dzięki takim funkcjom jak przewidywanie awarii i panel diagnostyczny nowej generacji ułatwiający serwisowanie”.
Zadaniem tego urządzenia jest umożliwienie szybkich wdrożeń w centrum danych. Potrafi zoptymalizować heterogeniczną infrastrukturę pamięci masowej i skalować ją w zależności od aktualnych potrzeb. Sprzęt ten dba również o bezpieczeństwo oraz daje dostęp do kluczowych funkcji w biznesie – replikacji, deduplikacji czy kompresji danych.
„Lenovo DX8200D obejmuje jednym zestawem usług działających w skali całego przedsiębiorstwa odizolowane urządzenia pamięci masowej, które mogą nawet działać w różnych miejscach. Łączy ich zasoby w pule i zarządza nimi centralnie oraz jednolicie, bez względu na różnice i niezgodności między producentami, modelami czy generacjami sprzętu” – tłumaczy producent.
Firma Lenovo chwali się również liczbami. Według niej dzięki DX8200D i technologii definiowanego programowo centrum danych można osiągnąć: 75-procentowe zmniejszenie kosztów pamięci, 90-procentowe skrócenie czasu zarządzania oraz 100-procentową redukcję przestojów.
„Lenovo DX8200D może centralnie zautomatyzować procesy wykrywania urządzeń, śledzenia zasobów, monitorowania w czasie rzeczywistym, konfiguracji, wykrywania błędów oraz obsługi powiadomień przy użyciu oprogramowania Lenovo XClarity — najlepszego w tej klasie narzędzia do zarządzania dla przedsiębiorstw” – dodaje Lenovo.
Źródło: Lenovo
Komentarze
0Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!