„Innowacyjna Historia" - Meta, VR Heroes i polski rząd przybliżą uczniom metawersum
Meta (dawniej Facebook) ogłosiła rozpoczęcie współpracy z polskim start-upem VR Heroes. Przy wsparciu Ministerstwa Edukacji i Nauki niedługo ruszy innowacyjny projekt, dzięki któremu do polskich szkół trafią gogle Meta Quest 2.
VR w polskich szkołach
Podczas tegorocznego Forum Ekonomicznego w Karpaczu wzięli udział przedstawiciele firmy Meta oraz studio wirtualnej rzeczywistości VR Heroes. W jej trakcie ogłoszono nawiązanie współpracy z MEiN, która będzie miała na celu rozwój projektu edukacyjnego „Innowacyjna Historia".
Podczas konferencji wyświetlono też „Kartkę z Powstania", czyli pierwszy w Polsce, 15-minutowy film fabularny zrealizowany w wirtualnej rzeczywistości. Interaktywna produkcja przenosi widza w sam środek Powstania Warszawskiego. Prace nad filmem trwały dwa lata.
Celem projektu będzie zaprezentowanie filmów historycznych VR w 150 szkołach podstawowych w Polsce. Do 25 tys. uczniów klas 7. i 8. trafią gogle Meta Quest 2. Dodatkowo pokaże to nauczycielom nowe możliwości nauczania, jakie daje wirtualna rzeczywistość.
Dzięki doświadczeniu w wirtualnej rzeczywistości, młodzi widzowie będą mogli pełniej niż kiedykolwiek poznać i zrozumieć niezwykłe wydarzenia z historii Polski. Dodatkowo planowane są warsztaty dla nauczycieli, podczas których zyskają oni wiedzę na temat możliwości, jakie niesie wirtualna rzeczywistość w edukacji.
Szkoły będą mogły zgłosić się do programu za pośrednictwem strony internetowej, która ma ruszyć już niedługo.
Bezpłatna wystawa w VR w Warszawie
W ramach współpracy między stronami, można też zobaczyć wystawę edukacyjną VR Kartka z Powstania - Virtual Reality Exhibition. Inicjatywa ma miejsce w warszawskiej Hali Koszyki. Zainteresowane osoby mogą tam obejrzeć film w VR „Kartka z Powstania" na goglach Meta Quest 2.
Wystawa dostępna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 12:00-19:00.
Źródło: gov.pl, twitter, kartkazpowstania.pl
Komentarze
6Tak wiem, strasznie to brzmi ale niestety taki mamy rynek pracy gdzie większość pracuje w urzędach albo korpo. Przedsiębiorczość i innowacyjność zabija się w zarodku co pokazują kolejne rządy dociskające przedsiębiorców.
Potem można to powiększyć o inne lekcje - taka szkoła przyszłości z pewnością zaciekawi uczniów.