Gigant z Redmond odnosi sukcesy na polu profesjonalnego filtrowania poczty elektronicznej pod kątem wirusów, trojanów, czy SPAMu. W testach oprogramowanie Microsoft wypada bardzo obiecująco.
Warto przeczytać: | |
Microsoft Forefront Protection 2010 for Exchange Server odnotował znaczące sukcesy w testach przeprowadzonych przez niezależne organizacje, Gartner oraz Virus Bulletin. W ostatnich testach silników antyspamowych przeprowadzonych przez Virus Biulletin, magazyn zajmujący się tematyką ochrony, wykrywania oraz usuwania niechcianej poczty, FPE zajął pierwsze miejsce z wynikiem na poziomie 99,25 procent. Testy wykazały, że współczynnik fałszywego alarmu dla FPE wynosi 0,23 procent.
Program wykrywa 99,77 procent spamu obrazkowego oraz aż 99,9 procent spamu w postaci dużych maili. Dzięki tym wynikom FPE zdobył prestiżową nagrodę VBSpam. Testy Virus Bulletin przeprowadzono od 7 do 26 kwietnia tego roku za pomocą 249 511 wiadomości, z których 247 315 było spamem, a 2 196 – wiadomościami ze słowami typowymi dla niechcianej poczty.
Jak informuje Microsoft FPE uzyskał także wysoki wynik w testach przeprowadzanych przez światowego lidera w zakresie doradztwa bezpieczeństwa technologicznego – Gartner. Zestawienie silników antyspamowych przygotowane przez firmę Gartner w magicznym kwadrancie bezpiecznych bramek mailowych uplasowało rozwiązanie Microsoft w kwadrancie liderów. Stanowi to duży skok dla FPE, jak również dla jego wersji internetowej – Microsoft Forefront Online Protection for Exchange (FOPE), które w poprzednim zestawieniu były umieszczone wśród pretendentów do czołowych pozycji.
W opinii Gartnera, FPE przeszedł znaczące ulepszenia w wykrywaniu spamu oraz ma ulepszony interfejs Win32. W kontekście FOPE podkreślono jego wyjątkową budowę, która zapewnia pełen dostęp do danych klienta każdej bazie danych co umożliwia stałe kontrolowanie nadchodzącej poczty nawet w przypadku awarii w jednej nich. Raport podkreśla także ulepszenia w FOPE w zakresie wykrywania spamu, stosowanej polityki oraz stałego raportowania i lokalizacji działania programu.
Czekamy na kolejny ruch w SPAMowej wojnie - oby zyskali na tym zmęczeni użytkownicy.
Źródło: Microsoft
Komentarze
15Nie pozwole im na to!!
Marzenie scietej glowy...