Jest piękna i niedroga - Fractal Design prezentuje obudowę Define 7 Compact
Od premiery obudowy Fractal Design Define 7 minęło już trochę czasu, ale producent postanowił ponownie przypomnieć o konstrukcji. Na rynku debiutuje model Define 7 Compact, który ma szansę zainteresować wymagających klientów z mniej zasobnym portfelem.
Fractal Design prezentuje obudowę Define 7 Compact
Define 7 Compact na pierwszy rzut oka wygląda jak zwykły model Define 7. Nadal mamy do czynienia z elegancką stylistyką, która stała się cechą charakterystyczną skandynawskiego producenta. Nie zapomniano jednak o entuzjastach, którzy chcieliby się pochwalić złożonym komputerem - opcjonalnie można wybrać wersję z panelem z hartowanego szkła (TG Light – zwykły lub TG Dark – przyciemniany).
Producent zadbał także o funkcjonalność obudowy. Na górnej ściance wyprowadzono nowoczesny zestaw portów: USB 3.1 typ C, 2x USB 3.0, 2x USB 2.0, a także wejście i wyjście audio.
Define 7 Compact z miejscem na wydajne podzespoły i efektywną wentylację
Wnętrze obudowy podzielono na dwie komory, co ma nie tylko usprawniać wentylację komponentów, ale też poprawić estetykę zestawu.
Wersja Define 7 Compact jest krótsza od zwykłej Define 7, ale bez problemu pomieści wydajny komputer do gier lub porządną stację roboczą. Producent przewidział miejsce na płytę główną ATX, siedem długich kart rozszerzeń, a także cztery zatoki na dyski (dwie na modele 2,5 cala i dwie na modele 2,5 lub 3,5 cala).
Nie zapomniano też o odpowiedniej wentylacji komponentów. Standardowe wyposażenie obejmuje 120- i 140-milimetrowy wentylator Dynamic X2, ale w razie potrzeby można dołożyć pięć kolejnych „śmigiełek” lub zainstalować dwa wydajne chłodzenia AiO.
Miejsca z przodu, na dole i u góry zabezpieczono filtrami powietrza. Dodatkowo boczne ścianki wyłożono matami tłumiącymi hałas, więc złożony komputer będzie dodatkowo wyciszony.
Specyfikacja obudowy Fractal Design Define 7 Compact
- typ: Midi Tower
- panel I/O: 2x audio, 2x USB 2.0, 2x USB 3.0, USB 3.1 typ C
- obsługiwane płyty główne: mini-ITX, mATX, ATX
- zatoki wewnętrzne: 2x 2,5 cala, 2x 2,5/3,5 cala
- miejsca dla kart rozszerzeń: 7x 341/360 mm
- miejsce na cooler CPU: do 169 mm
- miejsca na wentylatory:
- przód: 3x 120 mm lub 2x 140 mm
- góra: 2x 120/140 mm
- tył: 1x 120 mm
- dół: 1x 120 mm
- zainstalowane wentylatory:
- przód: 1x Dynamic X2 GP-14
- tył: 1x Dynamic X2 GP-12
- dodatkowe: panel z hartowanego szkła, filtry powietrza, maty wyciszające
- wymiary: 427 x 210 x 474 mm
- waga: 8,61 kg (zwykła), 8,76 kg (TG)
Model Define 7 Compact ma szansę zainteresować wymagających klientów, którzy szukali czegoś tańszego od zwykłego Define 7 – sugerowane ceny wynoszą odpowiednio:
- Fractal Design Define 7 Compact Black - 110 euro
- Fractal Design Define 7 Compact Black TG Dark - 120 euro
- Fractal Design Define 7 Compact Black TG Light - 120 euro
Dla porównania, zwykły Define 7 kosztuje 165 euro za wersję standardową i 175 euro za wersję z oknem.
Źródło: Fractal Design
Zobacz więcej newsów o obudowach:
- Efektowna i przewiewna obudowa dla mniejszego PC? Sprawdź nowy model Cooler Master
- Czarna lub biała - Zalman zapowiada tanią obudowę o stonowanej stylistyce
- Zupełnie jak nie be quiet! Obudowa Pure Base 500DX to ukłon w stronę fanów RGB LED
Komentarze
23Miałoby to sens gdyby cena była podobna (niewiele wyższa) do kwot za Define C, a tak... Od jakiegoś czasu można zauważyć trend, że Szwedzi zaczynają jechać po bandzie...
Wzorem do naśladowania jest Sliger Cerberus - szkoda bo cenę jeszcze bym przełknął ale wysyłka i podatek to daje razem sporą sumę.
Jak ktoś ma więcej HDD niż 2 to nie ma w czym wybierać - a raczej ma do wyboru tylko najdroższe obudowy z cenami zbliżającymi się do 1000 zł (jest parę wyjątków od tego, ale jeżeli szukasz prostej, eleganckiej obudowy z oknem, to naprawdę niewiele).
Dlaczego nie można zrobić opcji z demontowanym koszem na HDD, jak to było powszechne jeszcze niedawno?