MSI Gaming: płyty główne pod procesory Intel Sandy i Ivy Bridge dla graczy - galeria
Nowa seria skupia cztery modele, które zostały wyposażone w lepszy układ dźwiękowy i sieciowy oraz złącza PS/2 i USB 2.0 o zmniejszonym czasie reakcji
Podczas targów CeBIT 2013 pisaliśmy o płytach głównych MSI Gaming, które zostały stworzone z myślą o wymagających graczach. Konstrukcje te już są dostępne w oficjalnej ofercie producenta.
W skład nowej serii wchodzą cztery modele - B75A-G43 GAMING, Z77A-G43 GAMING, Z77A-G45 GAMING oraz Z77A-GD65 GAMING. Wszystkie z nich bazują na wcześniejszych konstrukcjach (bez dopisku GAMING) i są kompatybilne z procesorami Intel Sandy Bridge oraz Ivy Bridge. W razie potrzeby istnieje możliwość automatycznego przyspieszenia podzespołów, a służy do tego przycisk OC Genie 2.
Nowe modele zostały wyposażone w układ dźwiękowy Creative Cinema Sound Blaster o lepszej jakości dźwięku oraz kartę sieciową Qualcomm Atheros Killer E2200, która zapewnia lepsze wykorzystanie łącza sieciowego. Na uwagę zasługują również ulepszone złącza PS/2 i USB o zmniejszonym czasie reakcji.
"Płyty główne MSI Z77 Gaming zostały wyposażone w ulepszone interfejsy podłączeń (myszki, klawiatury i słuchawek), posiadają zintegrowany z płytą główną system audio, a ich specjalna konstrukcja pozwala na podłączenie wielu kart graficznych. To tylko kilka powodów dla których MSI jest najlepszym wyborem każdego gracza. Jestem zawodowym graczem od 10 lat, a z grupą fnatic gram od 2006 roku. Razem z MSI pracujemy nad wyjątkowymi produktami, które dedykowane są właśnie graczom. Naszym najnowszym projektem jest wyjątkowa płyta główna MSI Z77 GAMING. Zawiera ona wszystko to, co każdy gracz mógłby sobie wymarzyć. Pozostaje po prostu grać!"- Patrik "Carn" Sättermon, lider Fnatic Team.
Jeszcze nie wiadomo kiedy i w jakiej cenie opisywane płyty główne trafią do sprzedaży. Wkrótce powinny jednak do nich dołączyć jeszcze gamingowe karty graficzne.
Źródło: MSI
Komentarze
51Zazwyczaj płyty "normalne" i "gamingowe" niczym się nie różnią. Kurde ludzie one pracują na tym samym chipsecie z77 a więc ewentualne różnice będą marginalne.
Cytat: "MSI Z77 Gaming zostały wyposażone w ulepszone interfejsy podłączeń (myszki, klawiatury i słuchawek)" Wow. Ulepszyli jakoś USB i jacka?? Ja wymiękam. Od czasu wprowadzenia AC97 i HD audio nigdy nie miałem problemów z podłączeniem słuchawek. Czasami był problem z wejściem z klawiatury na USB w BIOS'a ale kiedy to było.
Śmieszy mnie to, że owi wielcy gracze "projektują" płyty główne. Jaką oni mają wiedzę o naprawdę zaawansowanej elektronice? Żadną albo zaledwie mierną. Mogą co najwyżej doradzić że jest za mało złącz do wentylatorów albo że kolor im się nie podoba. Reszta to robota inżynierów i całych departamentów. Owi gracze dają tylko swoje nawet nie imię a ksywkę. Nie znam gości i nie są dla mnie żadnymi autorytetami (swoją drogą sukcesy osiągali raczej na zwykłych płytach a nie tych firmowanych własnymi nickami). Nie dajcie się zwariować i wybierajcie płyty zgodnie z własnymi przekonaniami a nie za pośrednictwem komercji za którą nic nie stoi.
W tej chwili uzywaam stosunkowo swiezej plyty glownej z68a-gd65 i uwazam, ze jest rewelacyjna. Wszystko dziala stabilnie i na niskich temperaturach.
Czy ja jestem wyjatkiem czy faktycznie inne osoby rowniez maja negatywne doswiadczenia z ostatnimi produktami msi??
ja natomiast mam zle ostatnio doswiadczenia z gigabitem.
Hmm
Tak, mało kto ma dedykowaną k. dźwiękową. Bo mało kto potrzebuje lepszą niż standardowy Realtek czy inny który znajdziesz w większości p.głównych. I uwierz mi sam na pewno nie poznałbyś różnicy między tą zwykła a tą wcisniętą przez MSI którą kupili pewnie u chińczyka za pół dolara drożej na sztuce a sprzedaja 20 dolców drożej niewinnym owieczkom które dają se wmówić że na ich słuchawkach stereo powstanie real 25.7 quadruple surrand...
Także wole sobie dołożyć te 150-200 na jakiś sprawdzony dedyk chociażby creativa niż ładować w ten kawał produktu który jak pisałem wcześniej nie wiadomo po co powstał. I dla kogo.
Głupi marketing wg, mnie już zrazili takim kombinowaniem i będę omijać łukiem. Chyba że coś źle zrozumiałem.
jeszcze ten głupi tekst:
"... a ich specjalna konstrukcja pozwala na podłączenie wielu kart graficznych..."
Insynuują że nie tylko te płyty nie mają 2 pełnych 16-tek co by pozwoliło wykorzystać pełnię ich możliwości, to na dodatek zachęcają do podłączenia "wielu"(czyt. więcej niż 2) k. graficznych?
1x16 + 2 na fizykę? Zestaw za skromnie licząc 3 000( 3x grafa za 1000), który będzie wolniej chodził od jakiejś pojedynczej grafy za 2000 ?
Żenada