Opaska zdobyła nagrodę dla Najlepszego Urządzenia Mobilnego.
Targi MWC 2014 już za nami. W Barcelonie pokazano wiele ciekawych urządzeń, po które z pewnością sięgnie wielu klientów. Tylko niektóre z zaprezentowanych gadżetów mogą liczyć jednak na branżowe wyróżnienia. Jedno z najbardziej prestiżowych zgarnął Samsung Gear Fit.
Przypomnijmy, iż jest to opaska na nadgarstek, która cechuje się na tyle interesującym wyglądem i możliwościami, że spotkała się z wieloma pozytywnymi komentarzami. Wydaje się, że użytkownicy widzą w niej coś zdecydowanie bardziej ciekawego niż w zachwalanych przez producentów inteligentnych zegarkach.
Nic dziwnego, bo również Gear Fit na bieżąco dostarczać może najnowsze powiadomienia ze smartfona, informując użytkownika o połączeniach, e-mailach, SMS-ach i alarmach. Poza tym, podczas wysiłku fizycznego opaska mierzy tętno użytkownika i w zależności od rodzaju wykonywanych ćwiczeń udziela podpowiedzi treningowych.
Rozwiązanie to spodobało się również GSM Association - organizacji zrzeszającej światowych operatorów sieci telefonii komórkowej. Uznała ona Gear Fit za najbardziej innowacyjny i kreatywny produkt zaprezentowany podczas tegorocznych targów MWC w związku z czym producentowi wręczono nagrodę dla „Najlepszego Urządzenia Mobilnego”.
Specyfikacja techniczna Gear Fit:
- wyświetlacz: Curved Super AMOLED 1,84” o rozdzielczości 432 x 128 pikseli
- łączność: Bluetooth v4.0 LE
- czujniki: akcelerometr, żyroskop, pulsometr
- dodatkowe funkcje:
- krokomierz, ćwiczenia, pulsometr, monitorowanie snu, stoper, czasomierz
- powiadamiania (SMS, połączenie, e-mail, aplikacje), terminarz, Smart Relay, sterowanie funkcjami multimedialnymi
- wymienny pasek
- IP67: odporność na działanie kurzu i wody
- bateria: 210 mAh (przeciętna żywotność 3-4 dni, przy sporadycznym użytkowaniu do 5 dni)
- wymiary: 23,4 x 57,4 x 11,95 mm
- waga: 27 g
Przypomnijmy jeszcze, iż Gear Fit dostępny będzie w sprzedaży od kwietnia.
Komentarze
3Zamiast wywalać tyle szmalu na wszech obecny marketingowy shit Samsunga (byle tylko o nim pisano), zainwestowaliby w konkretne technologie... Wyszłoby z pożytkiem dla wszystkich.
Czytając komentarze na różnych portalach, widzę zupełnie co innego - mało komu podobają się opaski, tak samo jak zegarki. Poza tym mam wrażenie, że wokół tych urządzeń jest robiony sztuczny szum medialny, a producenci próbują na siłę stworzyć potrzebę ich posiadania.